گوگل از افزوده شدن الگوریتم جدیدی به فروشگاه آنلاین گوگل پلی خبر داده که حجم فایل‌های به روزسان برنامه های موبایلی را کاهش می‌دهد و حجم واقعی هر یک از این فایل‌ها را هم نمایش می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از تک تایمز، کاربران اندروید در سال گذشته میلادی بیش از ۶۵ میلیارد برنامه همراه را از گوگل پلی بارگذاری کردند. با توجه به این استقبال توسعه دهندگان به دنبال به روز رسانی مرتب appهای عرضه شده هستند، تا علاقه کاربران به آنها حفظ شود.

علاوه بر این به منظور حل مشکل امنیتی برنامه های یاد شده و اعمال اصلاحات پیشنهادی کاربران به روزرسانی سریع و مداوم برنامه ها ضروری است.

اما برخی کاربران و به ویژه آن دسته از کاربرانی که به ندرت به شبکه های وای – فای متصل می شوند، نسبت به حجم این فایل های به روزرسان حساس هستند و به همین علت گوگل راهی برای کاهش حجم فایل های به روزرسان یافته تا نگرانی این دسته از کاربران برطرف شود.

با این تحول، تنها تغییرات اعمال شده در هر برنامه بر روی گوشی و تبلت کاربران بارگذاری می‌شود و این تغییرات به برنامه قبلی افزوده می شود. الگوریتم جدید به کار گرفته شده حجم فایل‌های به روزرسان را تا ۵۰ درصد کاهش می‌دهد.

به عنوان نمونه برای به روزرسانی مرورگر کروم در گوشی‌های اندرویدی بدون استفاده از الگوریتم مذکور ۲۲٫۸ مگابایت داده مصرف می شود، اما با استفاده از الگوریتم یاد شده حجم داده مصرف شده به ۱۲٫۹ مگابایت کاهش می یابد.

بررسی ها نشان می دهد میزان کاهش حجم فایل ها از ۱۲ تا ۶۵ درصد در نوسان است.