ربات‌ها می‌توانند آثار هنری نقاشی کنند، مزرعه کاهو پرورش دهند و حتی بازیگر شوند. اکنون ربات جدیدی به نام BeeHex معرفی شده است که می‌تواند هر مدل پیتزا که شما بخواهید را به صورت سه بعدی چاپ کند

به گزارش خبرگزاری موج، مخترعین این ربات که عمدتا در حوزه مهندسی سخت افزار تخصص دارند، برای توسعه این ربات پیتزا پز مبلغ ۱۲۵ هزار دلار را از ناسا دریافت کرده‌اند. از آنجایی که غذاهای عادی فضایی اغلب طعم چندان دلچسبی ندارند، ناسا به دنبال تولید رباتی بوده است که بتواند به ساده ترین روش ممکن یک غذای خوشمزه را برای فضانوردان حین ماموریت‌های آینده مریخ آماده کند.   علاوه بر فعالیت در ماموریت‌های فضایی قرار است از اوایل سال ۲۰۱۷ میلادی، ربات BeeHexes در پارک‌ها، مکان های ورزشی و فروشگاه‌ها پیتزا درست کند. این ربات در مقایسه با نیروی انسانی عملکرد بسیار سریع‌تری داشته و تمیزتر و خستگی ناپذیر است. برای کار کردن با این ماشین تنها به یک نیروی کار انسانی نیاز است.   این ربات نیز مانند سایر پرینترهای سه بعدی به یک کامپیوتر متصل می‌شود تا بداند باید از کدام خمیر، سس و پنیر استفاده کند. سیستم BeeHex می‌تواند هر نوع فایل jpg را گرفته و آن را به یک پیتزا تبدیل کند. این سیستم در آینده برای چاپ کردن سایر غذاها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به اینکه پیتزا تخت است، در حال حاضر یکی از راحت ترین غذاها برای چاپ سه بعدی محسوب می‌شود.  
با توجه به اندازه، سس، خمیر و موقعیت جغرافیایی، قیمت یک پیتزای Beehex از ۸ تا ۱۵ دلار متغیر خواهد بود. همان طور که در تصویر پایین می‌بینید شرکت BeeHex با سرآشپز معروف Pasquale Cozzolino همکاری کرده است تا دستور تهیه پیتزاهای مخصوص این ربات را طراحی کند.
مشتریان می توانند پیتزاهای خود را در کیوسک‌های این چنینی سفارش دهند.
امکان سفارش پیتزا با استفاده از اپلیکیشن BeeHex نیز فراهم شده است. مشتری می‌تواند با استفاده از این برنامه سایز پیتزا(۱۰ یا ۱۲ اینچی)، خمیر، سس و پنیر مورد دلخواه خود را انتخاب کند.
پس از اینکه مشتری سفارش خود را ثبت کرد، ابتدا یک نازل، لایه‌ای از خمیر را متناسب با شکل مورد دلخواه مشتری پهن می‌کند.
همین فرآیند و با استفاده از چندین نازل، برای اضافه کردن سس و سپس پنیر آب شده نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.
پس از اتمام کار نازل‌ها، این پیتزا به مدت ۵ دقیقه در فر با دمای ۴۰۰ درجه قرار می‌گیرد و اکنون زمان برش دادن این پیتزای پرینت شده سه بعدی فرا می‌رسد.
البته با توجه به اینکه این پیتزا خیلی نازک است نباید در خوردن آن خیلی معطل کرد چون به سرعت سرد می‌شود.