۵۱ میلیون حساب کاربری در سایت به اشتراک گذاری فایل iMesh هک و اطلاعات این حساب ها برای فروش عرضه شد.

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل اززد دی نت، کاربران بیشتر از این سایت برای به اشتراک‌گذاری موسیقی و ویدئو استفاده می‌کنند. شهرت سایت یاد شده به اوایل قرن جاری بازمی گردد. انجمن صنعت ضبط موسیقی آمریکا موسوم به RIAA در سال ۲۰۰۳ آی مش را به علت نقض حقوق مالکیت معنوی تحت پیگرد قانونی قرار داد.

خدمات آی مش در زمان اوج استفاده در سال ۲۰۰۹ به سومین سرویس محبوب در آمریکا مبدل شد، اما ماه گذشته آی مش بعد از حدود یک دهه فعالیت به طور غیرمنتظره‌ای تعطیل شد.

سایت LeakedSource که به کاربران امکان می دهد از هک شدن داده های خود در دیگر سایت ها مطلع شوند، به پایگاه داده به سرقت رفته از آی مش دست یافته است. تحلیل پایگاه داده مذکور نشان می‌دهد که بیش از ۵۱ میلیون حساب کاربری در آن وجود دارد.

اطلاعات موجود در این حساب کاربری به اواخر سال ۲۰۰۵ بازمی گردد و حاوی آدرس های ایمیل، کلمات عبور، اسامی کاربری، موقعیت کاربر، آدرس آی پی، تاریخ ثبت نام و دیگر اطلاعات ضروری مانند فعال یا غیرفعال بودن حساب کاربری است. با توجه به داده های هک شده زمان این سرقت اطلاعات سپتامبر سال ۲۰۱۳ بوده است.

کارشناسان با توجه به شواهد موجود هک شدن این سایت را قطعی می دانند، اما هنوز مشخص نیست چه فرد یا افرادی در این کار دخالت داشته اند.