همزمان با تلاش‌های دو شرکت گوگل و ان ویدیا برای ساخت تراشه‌هایی که توانایی رایانه ها برای یادگیری را ارتقا می بخشند، اینتل هم قصد دارد تراشه های Xeon Phi خود را به همین منظور بهتر کند.

به گزارش خبرگزاری موج، اینتل می گوید امکانات و ویژگی های جدیدی را به تراشه های Xeon Phi می افزاید تا آنها را با رایانه های دارای توان یادگیری بیشتر سازگار کند.

در این نوع رایانه ها نرم افزارهایی نصب شده است که توان آموزش گرفتن دارند و می توان از آنها برای انجام اموری مانند شناسایی افراد و اشیا، تحلیل خودکار داده ها و غیره استفاده کرد.

اینتل دقیقا ماهیت قابلیت های جدیدی را که به تراشه های Xeon Phi می افزاید اعلام نکرده است. نسل جدید این تراشه ها تا سال ۲۰۱۸ از راه می رسد. آخرین نسل از این تراشه ها هفته گذشته با ۷۲ هسته عرضه شد و بیشتر برای استفاده در ابر رایانه ها کاربرد دارد تا رایانه های دارای قابلیت یادگیری.

از سوی دیگر اینتل در حال کار روی مدل های جدید رایانه های قادر به یادگیری است. همچنین تراشه های Xeon Phi در نهایت قادر به پشتیبانی از نرم افزار متن باز TensorFlow خواهند بود که به همین منظور توسط گوگل طراحی و عرضه شده است.