محققان رباتی ساخته اند که مصرف دارو توسط اعضای یک خانواده را مدیریت می کند.

به گزارش خبرگزاری موجPillo رباتی است که فعلا در مرحله ایده تجاری قرار داشته اما به دلیل کاربرد مهمی که در حفظ سلامت خانواده دارد احتمالا به زودی کار تولید انبوه آن آغاز می شود.

این ربات به نرم افزار پیشرفته تشخیص چهره و صدا مجهز بوده و در عین حال به شبکه جهانی اینترنت نیز متصل است. محققان این دستگاه را به گونه ای طراحی کرده اند که اعضای مختلف یک خانواده را از روی چهره یا تفاوت صدا به راحتی تشخیص داده و بر این اساس قرص و کپسول هر یک از آنها را بر اساس تجویز اولیه پزشک می دهد.

از آن گذشته افراد می توانند اطلاعات مربوط به داروها را هم از این روبات دریافت کنند.

این نکته که این ربات کوچک می تواند داروهای متنوع مربوط به افراد مختلف را در خود ذخیره کند یک ویژگی مهم برای آن به شمار می آید. این دستگاه به راحتی تشخیص می دهد که چه افرادی داروی خود را گرفته و چه کسانی نیز هنوز این کار را انجام نداده اند.

نکته جالب توجه دیگر این است کهPilloدرخصوص داروهایی که امکان ذخیره آنها را ندارد(مانند شربت ها)، از پیام های صوتی و هشدارهای تصویری استفاده می کند.

همچنین این امکان فراهم شده که ربات بتواند کم شدن ذخیره دارویی خود را به اطلاع اعضای خانواده برساند.

این ربات گنجایش تا ۲۵۰ قرص را دارد و جالب اینکه اگر هر یک از افرادی که باید دارو مصرف کنند به هر دلیل این کار را انجام ندهند،Pilloپیام هشداری را به تلفن همراه هوشمندشان ارسال می کند.