نخستین پهپادی که هم توانمندی‌های پروازی شگفت‌انگیز و هم قدرت فیلمبرداری فوق‌العاده‌ای دارد، پیش‌فروش خود را آغاز کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از اینتل، هگزاکوپری به نامTyphoon Hکه مجهز به تکنولوژی «حس واقعی» از شرکت اینتل است، پس از یک نمونه نخستین و برآوردهای ابتدای سال، اکنون آماده فروش در بازار است.

این پهپاد که به جای چهار ملخ از شش ملخ بهره می‌گیرد، توانایی مانور و پرواز عالی‌ای دارد و با بهره‌مندی از سیستم ارتباطی قوی، هرگز کاربر خود را حین یک تصویربرداری ناامید نمی‌کند. این پهپاد که مجهز به دوربین تکنولوژی حس واقعی از شرکت اینتل است، می‌تواند فیلمبرداری با کیفیت۴Kو عکاسی تا ۱۲ مگاپیکسل را در اختیار کاربر قرار دهد. کنترل این پهپاد نیز یک صفحه ۷ اینچی بر پایه اندروید است و در صورت سفارش در وب‌سایت پیش‌فروش، تا چهار هفته دیگر آماده تحویل خواهد بود.

قیمت پیش‌فروش این پهپاد ۱۸۹۹ دلار است که ۱۰۰ گران‌تر از قیمت اعلام شده در ماه ژانویه تمام شده است. شرکت سازندهYuneecکه با همکاری اینتل این پهپاد را ارائه داده است، سه موج پیش فروش برای آن اعلام کرده که به زودی موج نخست با پر شدن ظرفیتش تمام خواهد شد.

استفاده از تکنولوژی حس سه‌بعدی در دوربین، موجب شده است این پهپاد نسبت به پهپادهایی که دوربین‌های حرفه‌ای را حمل می‌کنند، بسیار سبک‌تر و چابک‌تر باشد.