شرکت ایده‌پرداز و موفق شیائومی چین موفق شد دومین محصول دوچرخه خود را با قیمتی باور نکردنی و امکانات خوب به بازار بفرستد.

به گزارش خبرگزاری موج، شرکت شیائومی چین که یک شرکت ایده‌پرداز در حوزه تکنولوژی‌ است، زیرمجموعه‌هایی از شرکت‌های استارت‌آپ دارد که تلاش می‌کنند با حداقل هزینه، امکاناتی نوین را به جامعه بشری بیاورند. یکی از این شرکت‌هاiRideنام دارد که در حوزه تولید دوچرخه الکتریکی فعال است و چند ماه قبل نمونه نخستین دوچرخه خود را از جنس فیبر کربن و با قیمت نزدیک به ۳۰۰۰ دلار به بازار فرستاد.

اکنونiRideتوانسته مدل تازه‌ای را بسازد که در کنار تمامی امکانات خوب خود، قابلیت تاشدن و قیمت ارزان را نیز گنجانده است. دوچرخه تازه که تنها ۴۶۰ دلار قیمت دارد، نسبت به مدل فیبر کربنی سنگین‌تر است(۱۴/۵ کیلوگرم) و تقریبا دو برابر آن وزن دارد اما قابلیت تاشو باعثمی‌شود که فضایی به اندازه نصف ابعاد اصلی را برای نگهداری نیاز داشته باشد.

روی دستگیره این دوچرخه یک صفحه نمایش کوچک تعبیه شده که با آن می‌توان اطلاعاتی مانند سرعت، مسافت طی شده، وضعیت موتور، مقدار شارژ باقیمانده و مقدار نیروی موجود را مشاهده کرد. این دوچرخه به بلوتوثمجهز است تا بتوان گوشی هوشمند را به آن متصل کرد و ازGPSبرای تعیین محل و مسیریابی بهره گرفت.

بر اساس اطلاعات منتشر شده این دوچرخه با یکبار شارژ می‌تواند مسافتی به اندازه ۴۵ کیلومتر را طی کند و دارای حالت‌های موتور تناسب اندام، ذخیره انرژی، متوازن و نیروی اضافی است که بسته به موقعیت دوچرخه‌سوار، می‌توان آنها را دستی تنظیم کرد.

بر اساس سیاست‌های شرکت ژیائومی، محصولات این شرکت را نمی‌توان در خارج از چین خریداری کرد و برای داشتن یک نمونه از این دوچرخه‌ها باید ساکن این کشور باشید یا دوستی در چین داشته باشید.