ابتکار و خلاقیت تنها راهکار برای جلب رضایت مشتری است و اپراتورها باید این اصل را سرلوحه خود قرار دهند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، کسب و کار در حال حاضر با پیدایش جامعه دیجیتال رنگ تازه ای به خود گرفته است، دیگر فضای سنتی برای مشاغل و کسب و کارها کافی نیست بلکه پا گذاشتن به جامعه هوشمند و دیجیتال از ارکان مهم در کسب و کارهای امروزی به حساب می آید.

با گذر از نسل سوم، هم اکنون لمس نسل دیگری از ارتباطات جذابترین بخش زندگی افراد است؛ زندگی که بسیاری از هزینه های روزمره در همین حوزه ارتباطات انجام می شود. اپراتورها بخش تأثیرگذاری از ارائه این نسل در کشور به حساب می آیند و مطابق آن مشتریان نیز برای کسب رضایت به اقدامات روز افزون آن ها نیز دارند.

شاید بیشترین بخش اپراتورها که با مردم در ارتباط هستند همین بسته های اینترنت است که به دو صورت ساده و ترکیبی مورد استفاده قرار می گیرند. امروزه ای بسته دارای تنوع و قیمت های متفاوتی هستند که هر کاربر با ملاحظه کاری که دارد بسته مورد نظر را انتخاب می کند.

کنترل مصرف بسته های اینترنتی از اقداماتی است که باید توسط خود مشتری انجام شود، اپراتورها برای این کار نرم افزارهایی را طراحی کرده اند که این کار دست مشتریان را باز نگه داشته است تا هر زمان که متوجه اتمام بسته خود شدند برای خرید بسته جدید اقدام کنند. البته در بعضی مواقع کاربران متوجه رو به اتمام رفتن بسته خود نمی شوند و بعضی از کارهای آن ها که با اینترنت ارتباط دارد بلاتکلیف می ماند.

اینکه یک اپراتور چه راهکاری برای این مشکل کاربران دارد مربوط به بخش مشتری مداری می شود که هرگاه احتیاجی متوجه مشتریان شود اپراتور باید با طرح و ایده خود آن را رفع کند. در همین خصوص اپراتور همراه اول پیشتاز این ماجرا شده و با ابداع راهکاری مشتری مدار احترام به حقوق مشتری را همچنان در الویت اقدامات خود قرار داده است.

مدار طراحی شده توسط همراه اول این امکان را به مشتری می دهد تا به سرعت از (بسته اینترنتی و مکالمه ساعتی) بهره ببرد و ارتباط او برای ثانیه ای با دنیای اینترنت قطع نشود. بسته‌های مدار فیروزه‌ای، بسته‌های اینترنت و مکالمه کوتاه‌مدت (ساعتی) و به صرفه‌ای هستند که قیمت آنها در ساعات و مکان‌های مختلف شبکه همراه اول متفاوت است. همانطور که از عنوان این خدمت بر می‌آید، مشترکانی که نیاز ساعتی به اینترنت و مکالمه دارند می‌توانند با نرخی پایین از حجم اینترنتی و ساعات مکالماتی طولانی بهره‌مند شوند در حالیکه اگر بخواهند همین خدمات را با نرخ آزاد دریافت کنند، ممکن است هزینه‌هایشان چندین و چند برابر شود.

با وجود اینکه قابلیت فعالسازی دو بسته مشابه به صورت هم‌زمان نیست اما مشترکان به راحتی می‌توانند با شماره‌گیری کددستوری *121# دو بسته دیتا و مکالمه درون شبکه‌ای مدار فیروزه‌ای را به صورت هم ‌زمان فعال کنند. مشترکان همچنین از طریق سایت و لینک dts.mci.ir نیز می‌توانند اقدام به استعلام بسته‌ها در هر زمان از شبانه‌روز کرده و براساس لیست پیشنهادی همراه اول اقدام به خرید بسته‌های اینترنت یا مکالمه مدار فیروزه‌ای کنند.