مالک شرکت اسپیس ایکس طی هفته های آتی از برنامه نهایی اعزام انسان ها به مریخ پرده بر می دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، الون ماسک مالک متمول شرکت اسپیس ایکس که رؤیای فرستادن انسان ها به مریخ را در سر دارد به زودی یعنی در ماه سپتامبر برنامه نهایی مأموریت هایی را منتشر می کند که رسما از سال ۲۰۱۸ آغاز می شوند و در سال ۲۰۲۴ به مرحله ای می رسد که طی آن نخستین فضاپیمای سرنشین دار به سوی این سیاره پرتاب می شود.

الون ماسک در جریان کنفرانسCode Conferenceکه در کالیفرنیا برگزار شد اظهارات قبلی خود را تکرار کرد که پیش تر گفته بود در جریان برگزاری کنگرهInternational Astronautical Congressدر مکزیک برنامه کامل سفر به مریخ شرکت اسپیس ایکس را منتشر خواهد کرد.

بر این اساس پرتاب فضاپیمای بدون سرنشین «اژدها» به سوی مریخ در سال ۲۰۱۸ و تحت عنوانRed Dragonآغاز می شود.

شرکت اسپیس ایکس به تازگی نیز از همکاری خود با ناسا برای انجام این بخش از مأموریت خبر داده و اعلام کرده که از تجربیات فنی آژانس فضانوردی آمریکا برای این منظور استفاده خواهد کرد.

الون ماسک مالک ثروتمند شرکت اسپیس ایکس

به گفته الون ماسک، پنجره پرتاب فضاپیما به سوی مریخ هر ۲۶ ماه یک بار خواهد بود و بر این اساس در بهار سال ۲۰۱۸ باید آماده پرتاب فضاپیمای بدون سرنشین اسپیس ایکس به سوی این سیاره باشیم.

به گفته مالک اسپیس ایکس، پرتابهای بدون سرنشین نقش مهمی در ایجاد اطمینان خاطر در ذهن مردم خواهند داشت و اگر همه چیز طبق برنامه پیش رود در سال ۲۰۲۴ فضانوردان را به مریخ اعزام می کنیم که در نهایت در سال ۲۰۲۵ وارد این سیاره خواهند شد.

وی از ارائه هرگونه جزئیات بیشتری در این خصوص امتناع کرد و تنها به گفتن این جمله بسنده نمود که راکت بسیار بزرگی فضاپیمای سرنشین دار اسپیس ایکس را به مریخ خواهد رساند.

او در پایان گفت که همه چیز را درباره سفر انسان به مریخ در ماه سپتامبر به اطلاع مردم دنیا خواهد رساند.