نخستین گواهینامه کیفیت امروز در مراسمی با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور و نیره پیروز بخت رئیس سازمان ملی استاندارد ایران به ۶ شرکت دانش بنیان اعطا شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج؛ صبح امروز در مراسمی با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهور و نیره پیروز بخت، رییس سازمان ملی استاندارد  برای اولین بار در کشور به ۶ شرکت دانش بنیان کشور گواهی نامه استاندارد (انطباق و محصول) اعطا شد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور مراسم اعطای گواهینامه استاندارد به شرکت های دانش بنیان را در راستای بازارسازی محصولات دانش بنیان و اشتغال زایی جوانان بسیار تاثیرگذار خواند و افزود: در حال حاضر مشکلات بزرگی بر سر راه شرکت های دانش بنیان در حوزه تکنولوژی است، زیرا آن ها دارای استانداردهای خاص هستند و به دلیل تغییرات به روز این استانداردها است.

وی همچنین بیان کرد: مشکل دیگر که گریبان شرکت های دانش بنیان را گرفته است، بحث تحریم ها است؛ امروز استانداردهای API که از طرف غرب باید به شرکت های داخلی اعطا شود غیرممکن شده است.

رییس بنیاد ملی نخبگان ادامه داد: امروز اعطای این گواهی نامه ها سبب می شود تا انحصار در بازار داخلی از بین برود و امیدواریم در آینده تعداد این گواهینامه ها روز به روز افزایش پیدا کند.