بنا بر اعلام شرکت آسیاتک، با هدف رقابتی کردن هرچه بیشتر بازار و تسهیل در ارائه خدمات ارتباطات ثابت و ایجاد فرصت‌های برابر و حداکثری از منابع و امکانات موجود، تفاهم‌نامه‌ای کم‌نظیر میان شرکت‌های مخابرات ایران و آسیاتک منعقد شد.

به گزارش خبرگزاری موج،  آسیاتک اعلام کرد: تفاهم‌نامه مورد اشاره در ۱۵ اسفند ماه ۱۳۹۶ در خصوص بهره‌برداری از Bit stream شرکت آسیاتک از شبکه مخابرات ایران در سراسر کشور بسته شد.

پس از تصدی‌گری مجید صدری به ریاست شرکت مخابرات ایران و رویکرد مثبت وی در خصوص گذر از انحصار در عملکرد مخابرات ایران و استفاده از توان علمی و فنی شرکت‌های خصوصی برای ارائه خدمات بر اساس مصوبه  ۲۶۰ سازمان تنظیم مقررات، تفاهم‌نامه بهره‌برداری از Bit stream شرکت آسیاتک از شبکه مخابرات ایران میان این دو شرکت منعقد شد.

شرکت آسیاتک می‌تواند پس از اجرای مراحل فنی، در سرتاسر کشور و در مراکز و خصوصا در کافوهای نوری که پیش از این امکان ارائه خدمات در آن‌ها وجود نداشت، با استفاده از امکانات ایجاد شده شرکت مخابرات ایران ارائه سرویس و خدمات کند. در همین راستا سید مجید صدری و محمد علی یوسفی‌زاده مدیران عامل دو شرکت طی تفاهمی، اجرایی کردن این تفاهم‌نامه را تایید و امضا کردند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج