برند Pantech در کره جنوبی که مدتها با مشکلات عدیده ای نظیر بدهی ها و ورشکستگی دست و پنجه نرم میکرد، فعالیت ها را از سر گرفته و اکنون اولین گوشی هوشمند خود را طی ۲۰ ماه گذشته با نام IM - ۱۰۰ رونمایی کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج، شرکت «پن تک» در واقع سومین برند بزرگ کره جنوبی در حوزه ساخت و طراحی گوشی های هوشمند است و اکنون بعد از مدت ۲۰ ماه اولین گوشی هوشمند خود را رونمایی کرده است.

این شرکت در سال ۲۰۱۴ با مشکلات عدیده مالی از جمله بدهی های فراوان روبرو شد که منجر به آن شد تا دادگاهی در کره جنوبی حکم به توقیف اموال این شرکت بدهد. این شرکت از سال ۲۰۱۵ به دلیل این مشکلات قادر به ارائه گوشی های هوشمند جدید نبود و سال گذشته از سوی شرکت هایOptisوSolidخریداری شد و به شکلی باورنکردنی از ورشکستگی نجات یافت.

بعد از فروش، این شرکت به یک تغییر سازمان و ساختار اساسی دست زد و بسیاری از کارمندان و کارگران خود را تعدیل نمود که آخرین آنها در ماه آوریل امسال بود.

اما اکنون این شرکت موفق شده است تا بعد از این همه مشکلات اولین گوشی هوشمند خود را با نامIM - ۱۰۰معرفی کند که البته گوشی هوشمند بسیار جذابی نیز هست. این هوشمند تنها ۱۳۰ گرم وزن دارد و قطر آن به ۷ میلیمتر میرسد. یک پردازشگر کوالکام اسنپدراگون ۴۳۰ مسئولیت پردازشی آن را بر عهده دارد و از آخرین چیپ کدک صدای کوالکام با نامWCD۹۳۲۶پشتیبانی میکند که امکان پخش صدای با کیفیت توسط ابزارهای بلوتوثرا به سهولت فراهم میکند. همچنین این هوشمند ۲ گیگابایت رم و یک باتری ۳ هزار میلی آمپر نیز در اختیار دارد.

همچنین گوشیSky IM - ۱۰۰اولین گوشی هوشمند این شرکت است که از برندSkyاستفاده میکند. پیش از این برندSkyتنها برای گوشی های موبایل غیر هوشمند این شرکت استفاده میشد و گوشی های هوشمند آن همگی به برندVegaمشهور بودند. نکته جالب تر آن که عدد ۱۰۰ در کره جنوبی نمادی از بازگشت است و در نتیجه میتوان گفت کهIM - ۱۰۰به معنایI’m Backانگلیسی است. یک پیام معنادار از سوی پن تک.

این هوشمند تمام فلزی در رنگ های سیاه و سفید عرضه شده است و یک دکمه فیزیکی چرخشی به رنگ طلایی جلوه ای خاص به طراحی گوشی بخشیده و آن را بسیار جذاب کرده است. پن تک میگوید که این دکمه برای کنترل میزان صدا و طبقه بندی ویدئو ها و تصاویر مورد استفاده قرار میگیرد.

همچنین این هوشمند با یک ابزار مکعبی شکل به نامStoneارائه میشود که یک ابزار دو کاره برای شارز وایرلس و بلند گوی بی سیم است. بهای این هوشمند در حدود ۳۸۰ دلار تعیین شده است.