عضو شورای عالی فضایی ایران در همایش آغاز هفته جهانی فضا در محل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: نبود یک قانون ملی در بخش فضایی ضرورت تدوین آن را دو چندان کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج، «الهام امین زاده» در همایش آغاز هفته جهانی فضا در محل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: نبود یک قانون ملی در بخش فضایی ضرورت تدوین آن را دو چندان کرده است.

وی افزود: ضرورت این امر باعث شد دانشگاه تهران با همکاری سازمان فضایی ایران نسبت به تدوین پیش نویس قانون ملی فضایی اقدام کند.

امین زاده گفت: دانشگاه تهران با بررسی قانون های موجود و بهره گیری از قوانین فضایی کشورهای عضو سازمان همکاری‌های فضایی آسیا و اقیانوسیه (اپسکو) برای تدوین این قانون اقدام کند.

مشاور رئیس جمهوری در حقوق شهروندی خاطرنشان کرد: قانون ملی فضایی ایران با هدف یکسان سازی و جلوگیری از موازی کاری تدوین خواهد شد و زمینه حضور بخش خصوصی در بخش فضایی را فراهم می کند.

سازمان ملل چهارم تا دهم اکتبر هر سال (12 مهر تا 18 مهر) را به عنوان هفته جهانی فضا انتخاب کرده است؛ ترویج و توسعه دانش فضایی و آشنا کردن مردم و جوانان از نقش فناوری فضایی در زندگی انسان‌ها روی زمین از اهداف این نامگذاری است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج