قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل گفت:در چارچوب قوانین و برنامه‌های توسعه‌ای، به دنبال ایجاد دانشگاه های مشترک با کشورهای مختلف جهان هستیم.

به گزراش خبرگزاری موج، دکتر حسین سالار آملی روز چهارشنبه در نشست معاونان و مدیران بین الملل دانشگاهها و مراکز آموزش عالی در دانشگاه شیراز از تحول مثبت در نگاه نهادهای موثر نظارتی، وزارت امور خارجه و مجموعه دولت دوازدهم به نظام آموزش آموزش عالی، به عنوان "فرصتی مغتنم برای توسعه سیاست بین المللی سازی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی" نام برد.

وی اظهار داشت: امروز ما شاهدیم که نهادهای نظارتی با تفکیک  موضوع آموزش عالی از دیگر مسائل، توسعه همکاری های علمی بین المللی را در مسیرهای مختص به آن تعریف کرده و دنبال می کنند.

رییس مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم همچنین با اشاره به مفاد مصرح در برنامه پنج ساله ششم توسعه کشور و قوانین و مصوبات بالا دستی به  تقویت تعامل و همکاری های علمی بین المللی از جمله تاسیس دانشگاه های مشترک باکشورهای  خارجی افزود: تصویب قانون تاسیس نهادهای مشترک علمی با همتایان خارجی، اگر چه فرصتی مغتنم برای کنش گران علم و فناوری است اما رسالتی عظیم را بردوش دانشگاه‌ها و به ویژه دانشگاه های بزرگ می گذارد تا در این مسیر حرکت کنند.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سالار آملی در پایان تاکید کرد: بدون شک تاسیس نهادهای مشترک نیازمند زیر ساخت های مبنایی است و ما در وزارت علوم ، مذاکرات فشرده ای را با برخی نهادهای از جمله سازمان برنامه و بودجه کشور آغاز کرده ایم تا منابع مالی این برنامه‌ها را تامین کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج