اعلام فراخوان سومین جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت با مشارکت ارگان‌ها و نهادهای دریایی از 9 تا11 آبان ماه امسال در باغ موزه دفاع مقدس برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، سومین جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت با مشارکت ارگان‌ها و نهادهای دریایی از 9 تا11 آبان ماه امسال در باغ موزه دفاع مقدس برگزار می‌شود و از زمان اعلام فراخوان تاکنون بیش از 1100 طرح و ایده در این دوره از جشنواره ملی پذیرفته ‌شده است.

بهنام رضایی، دبیر سومین جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت با بیان اینکه این جشنواره در دو بخش دانش‌آموزی و دانشجویی برگزار می‌شود، گفت: فیلم کوتاه و عکس دانشجویی دریا، مسابقات شناورهای هوشمند، مسابقات ربات‌های زیردریاییROV، ایده‌بازار دریایی و جشنواره دانش‌آموزی دریا از بخش‌های این دوره از مسابقات است. 

وی با اشاره به طرح‌های دریافت شده در بخش‌ دانش‌آموزی خاطرنشان کرد: تاکنون 24 اثر در  بخش ابداعات و اختراعات، 270 مقالات علمی و پژوهشی، 70 وبلاگ، 501 قطعه عکس، 510 اثر نقاشی، 6 فیلم کوتاه، 700 اثر در بخش مسابقات خانوادگی آشنایی با دریا و 85 اثر در بخش کاریکاتور دریافت شده است.

رضایی با بیان اینکه 30 تیم در بخش شناورهای کنترل از راه دور و در بخش ربات‌های زیردریایی 20 تیم ثبت نام کرده‌اند، اظهار کرد: در بخش غیرمتمرکز که شامل طرح‌های مربوط به شناورهای زیرسطحی و رو سطحی و جکت‌های نفتی می‌شود، 35 نفر ثبت‌نام کرده‌اند.

دبیر سومین جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت با اشاره به برگزاری مسابقات دانشجویی ربات‌های زیردریایی Rov، یادآور شد: در بخش مسابقات دانشجویی ربات‌های زیردریایی 14 تیم از دانشگاه‌های مختلف سراسر کشور چون امیرکبیر، تهران و دانشگاه آزاد تهران جنوب، نجف‌آباد و قزوین حضور دارند.

به گفته وی، در این رقابت داوری‌های این مسابقات بر اساس طراحی، ساخت و حرکت ربات انجام خواهد شد، ضمن آنکه قابلیت‌های ربات در تصویربرداری و شناسایی در زیرآب و امکان جابجایی اجسام از موارد مورد آزمون خواهد بود.

وی با اشاره به برگزاری بخش ایده بازار دریایی در این جشنواره گفت: مسابقه ایده‌بازار دریایی در راستای شناسایی افراد دارای ایده‌های خلاقانه و نوآورانه در حوزه دریایی و تلاش جهت حمایت از تجاری‌سازی ایده‌های برگزیده در دو بخش دانشجویی و دانش‌آموزی برگزار می‌شود، در این بخش علاوه بر تقدیر از 10 ایده دانشجویی و 5 ایده دانش‌آموزی، جوایز نفیسی به 3 ایده برتر اهدا می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج