همزمان با سقوط ۷۸ درصدی ارزش سهام توئیتر، برخی غول‌های فناوری در رقابت برای خرید این شبکه اجتماعی هستند.

به گزارش خبرگزاری موج، مدیران توئیتر نتوانسته‌اند به اهداف درآمدی خود دست یابند و تداوم وضعیت نامناسب آنها در شش ماه اخیر باعثشده گمانه‌زنی در باره احتمال فروش توئیتر افزایش یابد.

منابع خبری از علاقه برخی غول‌های دنیای فناوری مانند مایکروسافت، گوگل و فیس‌بوک به خرید توئیتر خبر داده اند، زیرا این شبکه اجتماعی علیرغم شرایط نامناسب مالی کاربران وفاداری دارد و به مرجع اول برای دسترسی سریع به اخبار و اطلاعات مبدل شده است.

فیس بوک پس از خریداری اینستاگرام و واتس اپ جایگاه خود در بازار شبکه های اجتماعی و نرم افزارهای موبایلی پیام رسان را تقویت کرده و اگر بتواند توئیتر را نیز خریداری کند، رقبای خود را به حاشیه می راند.

توئیتر در همین حال به دنبال تقویت حضور ویدئویی خود بوده و از همین رو مدت زمان ویدئوهای قابل آپلود در توئیتر را از ۳۰ ثانیه به ۱۴۰ ثانیه افزایش داده است. ۱۴۰ تعداد کاراکترهای قابل ارسال در هر پست توئیتری نیز هست.

مدیران توئیتر در گذشته هم همکاری هایی با فیس بوک داشته اند و لذا احتمال خریداری این شرکت توسط مارک زاکربرگ محتمل به نظر می رسد.

از سوی دیگر شایعات زیادی در مورد خرید توئیتر توسط گوگل به گوش می رسد. نتایج مربوط به یافته های توئیتری مدتی است که در گوگل قابل مشاهده است و در صورت خرید توئیتر، همکاری های دو طرف تقویت خواهد شد.

همچنین باید توجه داشت که مایکروسافت بعد از خرید لینکداین، نشان داده که به فعالیت در حوزه شبکه های اجتماعی علاقه مند است و از همین رو شرکت یاد شده را هم باید خریدار بالقوه توئیتر دانست.