دانشگاه صنعتی امیرکبیر به عنوان یکی از پرافتخارترین تیم‌های بین‌المللی ایرانی جهان در عرصه رباتیک به منظور شرکت در مسابقات جهانی ربوکاپ 2017 ژاپن، روز جمعه 30 تیرماه راهی شهر ناگویا می‌شود.

‌به گزارش خبرگزاری موج، سروش صادق‌نژاد، رئیس اداره انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه در خصوص برگزاری مسابقات جهانی ربوکاپ، گفت: این رقابت‌های علمی-تحقیقاتی هر سال با حضور بهترین تیم‌های رباتیک جهان، زیر نظر فدراسیون جهانی ربوکاپ و در یکی از کشورهای فعال در این زمینه، در لیگ‌های مختلف برگزار می‌شود.

وی اظهار کرد: دوره بیست و یکم این رقابت‌ها در کشور ژاپن، مهد رباتیک دنیا در حوزه‌های مختلف پژوهشی و صنعتی برگزار شده تا تیم‌های مختلف در این حوزه از حدود 50 کشور در یک رقابت 6 روزه دستاوردهای خود را ارزیابی کنند.

عضو هیات رئیسه فدراسیون جهانی ربوکاپ در لیگ ربات‌های انسان‌نما افزود: امسال نیز این مسابقات از 3 تا 8 مرداد 96 به میزبانی شهر ناگویای ژاپن با حضور حدود 300 تیم از کشورهای ایران، آلمان، آمریکا، پرتغال، اتریش، چین، برزیل، هلند، ترکیه، مکزیک، ژاپن، کانادا و سنگاپور، روسیه، تایوان، در دو بخش دانش‌آموزی و دانشجویی برگزار شده و دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز با 5 گروه در لیگ‌های مختلف این مسابقات شرکت خواهد کرد.

وی تصریح کرد: در بخش علمی این رقابت‌ها نیز در روز 9 مردادماه سمپوزیوم بین‌المللی ربوکاپ برگزار شده که در آن بخش نیز نمایندگان دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی‌تکنیک تهران) به عنوان نمایندگان جمهوری اسلامی ایران به ارائه آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی خود در قالب مقاله و پوستر خواهند پرداخت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج