اوایل امسال بود که شرکت چینی شیائومی اعلام کرد که به جمع تولید کننده‌های تراشه موبایل پیوسته و از این بعد خودش تراشه تولید می‌کند. این شرکت نسل اول تراشه خودش را هم Surge S1 نام‌گذاری کرده که از دو پردازنده چهار هسته‌ای تشکیل شده است.

به گزارش خبرگزاری موج اوایل امسال بود که شرکت چینی شیائومی اعلام کرد که به جمع تولید کننده‌های تراشه موبایل پیوسته و از این بعد خودش تراشه تولید می‌کند. این شرکت نسل اول تراشه خودش را هم Surge S1 نام‌گذاری کرده که از دو پردازنده چهار هسته‌ای تشکیل شده است.
 
 
حالا مشخص شده که نوکیا هم می‌خواهد از این تراشه روی گوشی‌های خودش استفاده کند. حتی مشخص شده که این تراشه روی گوشی‌های رده پایین قرار نمی‌گیرد. البته هنوز مشخص نشده که این گوشی چه نام دارد و آیا تنها در چین عرضه می‌شود یا در کشورهای دیگر هم به فروش خواهد رسید. اگر این تلفن همراه هوشمند به صورت بین‌المللی راهی بازار شود، تراشه شرکت شیائومی باید از استانداردهای LTE مختلف پشتیبانی کند.

باید به این موضوع اشاره کنیم که این اقدام برای شیائومی به موفقیت بزرگ به حساب می‌آید و می‌تواند تعداد زیادی از تراشه‌های جدید خودش را به فروش برساند. حالا باید ببینیم شایر شرکت‌های مثل کوالکام و مدیاتک به چه صورت می‌توانند نظر شرکت‌های مختلف را به سمت تراشه‌های خودشان جلب کنند.

اگر شیائومی بتواند در حوزه تولید تراشه موفق عمل کند قطعا تراشه‌های رده بالا هم تولید خواهد کرد.
عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج