رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی از برگزاری کارگاه علمی- آموزشی «تحولات حقوق بین‌­المللی در اقیانوس جنوبی و جنوبگان» در این پژوهشگاه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، دکتر ناصر حاجی زاده ذاکر با اعلام این خبر اظهار کرد: این کارگاه با همکاری مشترک کمیته علمی تحقیقات اقیانوسی (SCOR)  و پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی و دانشگاه تاسمانیا (استرالیا) به مدت سه روز از 21 خرداد ماه جاری برگزار می‌شود.

وی هدف از برگزاری این کارگاه را دانش‌افزایی متخصصان، صاحب نظران، تصمیم‌­گیران و دانشجویان تحصیلات تکمیلی کشور در زمینه آخرین تحولات اقیانوس جنوبی و جنوبگان از بعد حقوق بین‌­الملل، حقوق بین‌­الملل دریاها، حقوق بین‌الملل و جنوبگان، حقوق بین‌الملل محیط زیست و حقوق معاهدات عنوان کرد.

دکتر ضیاءالدین مدنی، عضو هیات علمی پژوهشگاه اقیانوس‌شناسی و دبیر علمی این کارگاه نیز در این خصوص اظهار کرد: این کارگاه آموزشی در برگیرنده برنامه محتوایی از جمله با محوریت بررسی آخرین تحولات حقوق بین‌­المللی در اقیانوس جنوبی و جنوبگان و واکاوی تصمیمات دیوان بین ‌الملل دادگستری صادره در موضوع اقیانوس جنوبی و جنوبگان، رویه قضایی بین‌­المللی در زمینه محیط زیست اقیانوس جنوبی و بطور کلی سامانه معاهداتی جنوبگان و همچنین وضعیت نظام حقوقی ناظر بر حضور و فعالیت کشورهای نسل سوم در عرصه جنوبگان با تاکید بر وضعیت کشورمان است.

بر اساس اعلام روابط عمومی پژوهشگاه اقیانوس‌شناسی، این کارگاه آموزشی با حمایت مشترک کمیته علمی تحقیقات اقیانوسی (SCOR) و گروه حقوق و مطالعات راهبردی  پژوهشگاه ملی اقیانوس ­شناسی و علوم جوی و با تدریس دکتر جولیا جبور، استاد حقوق بین‌الملل و رییس برنامه تحقیقاتی مدیریت اقیانوسی و جنوبگان دانشگاه تاسمانیای استرالیا برگزار می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج