مسوول کمیته بالگردهای تجاری ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری گفت: توسعه نرم‌افزارهای طراحی، ساخت و بومی‌سازی قطعات اصلی تست و آزمون یکی از مهم‌ترین طرح‌های کلانی است که در این حوزه پیگیری می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج، علی طاهرخانی در خصوص وضعیت طرح‌های کلان بالگردی کشور، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین مواردی که در حوزه بالگردی پیگیر هستیم، توسعه نرم‌افزارهای طراحی، ساخت و بومی‌سازی قطعات اصلی است که این کار را در قالب طرح کلان پیگیری می‌کنیم.

وی افزود: پیشرفت در ساخت و مونتاژ بالگرد به میزان 75 درصد نیز از دیگر دستاوردهایی است که در قالب طرح کلان در این کمیته در حال پیگیری است.

به گفته طاهرخانی، گسترش شبکه همکاران پژوهشی و صنعتی و برون‌سپاری فعالیت‌های اساسی پروژه و تهیه برنامه گام‌های آتی پروژه جهت افزایش عمق بومی‌سازی و اخذ گواهینامه نوع از سازمان هواپیمایی کشوری طرح‌های کلان دیگر این کمیته است.

بر اساس اعلام روابط عمومی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری، وی تصریح کرد: همچنین مذاکره با شرکت‌های خارجی جهت مشارکت در طراحی و تولید مجموعه‌های دینامیکی و سیستم انتقال قدرت را نیز پیگیری می‌کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج