رئیس بخش تحقیق، تولید و پرورش حیوانات آزمایشگاهی موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی با اشاره به تولید سالانه 50 هزار سر حیوانات آزمایشگاهی در این موسسه به عنوان بزرگترین مرکز تولیدکننده این حیوانات و جیره غذایی آنان در کشور، گفت: بر اساس تقاضا، این میزان تا 4 برابر قابل افزایش خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری موج، دکتر روزبه فلاحی با اشاره به اینکه بخش تحقیق، تولید و پرورش حیوانات آزمایشگاهی موسسه رازی در سال 1329 تأسیس شده، اظهار کرد: این بخش یکی از قدیمی‌ترین بخش‌های موسسه رازی محسوب می‌شود که با هدف تولید حیوانات آزمایشگاهی و فرآورده‌های بیولوژیک فعالیت می‌کند.

رئیس بخش تحقیق، تولید و پرورش حیوانات آزمایشگاهی موسسه رازی با اشاره به اینکه عمده مصرف این حیوانات در آزمایشات کنترل کیفی واکسن‌ها و  فرآورده‌های بیولوژیک مختلف است، افزود: این بخش مهم‌ترین و بزرگترین مرکز در کشور در زمینه تولید و پرورش حیوانات آزمایشگاهی بوده و تنها مرکز تولیدکننده فرآورده‌های بیولوژیک حاصل از حیوانات آزمایشگاهی است.

وی با تاکید بر اینکه این مرکز به عنوان تنها مرکز تولیدکننده جیره‌های غذایی استاندارد، تحقیقاتی، سفارشی و خاص در کشور محسوب می‌شود، گفت: مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی، مراکز تولید فرآورده‌های بیولوژیک، کارخانجات داروسازی، مراکز تولید فرآورده‌های غذایی، مراکز تولید مواد بهداشتی و شوینده و همچنین آزمایشگاه‌های تشخیص طبی، بدون هیچ واسطه‌ای، حیوانات آزمایشگاهی، فرآورده‌های بیولوژیک بدست آمده از حیوانات آزمایشگاهی و نیز انواع جیره‌های غذایی استاندارد، تحقیقاتی، سفارشی و خاص مورد نیازشان را از این مرکز تهیه می‌کنند.

دکتر فلاحی خاطرنشان کرد: در چند سال اخیر این مرکز تبدیل به قطب تخصصی علوم حیوانات آزمایشگاهی و تولید حیوانات و محصولات مورد اشاره در کشور شده، ضمن اینکه در زمینه‌های آموزشی، پژوهشی، چاپ مقالات علمی و کتاب‌های رفرانس و مرجع اقدامات ویژه‌ای انجام داده است.

وی ادامه داد: سالیانه بیش از 50 هزار سر انواع حیوانات آزمایشگاهی از جمله موش، رت، خوکچه هندی، خرگوش و هامستر تحت شرایط محیطی کاملاً کنترل شده، در این بخش تولید می‌شود که بر اساس تقاضا، این میزان تا 4 برابر قابل افزایش خواهد بود.

رئیس بخش تحقیق، تولید و پرورش حیوانات آزمایشگاهی موسسه رازی تاکید کرد: نکته مهم این است که این حیوانات، در تمام طول عمر پرورشی در معرض آلودگی و عوامل بیماری‌زا نیستند و هیچ‌گونه آنتی بیوتیک، دارو و یا واکسنی دریافت نمی‌کنند، در نتیجه بهترین پاسخ را در تست‌های کنترل کیفی و تحقیقات گوناگون، به عوامل آنتی‌ژنیک مختلف از خود نشان می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: این امر سبب می‌شود کیفیت نهایی واکسن یا فرآورده بیولوژیک تولید شده و نیز پژوهش انجام گرفته، در وضعیت کاملاً استاندارد و مطلوبی قرار گیرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج