شرکت اسپیس ایکس قصد دارد با استفاده از موشک فالکون 9 ماهواره ارتباطی اینمارست-5 را به فضا بفرستد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از زی‌نیوز، این پرتاب ساعت 3:51 بامداد سه‌شنبه به وقت تهران از پایگاه فضایی کندی ناسا در فلوریدا به فضا پرتاب خواهد شد و پرتاب آن به صورت زنده از پایگاه اینترنتی اسپیس ایکس پوشش داده خواهد شد.

ماهواره "اینمارست-5" (Inmarsat-5) بیش از 6100 کیلوگرم وزن دارد و سنگین‌ترین محموله فالکون 9 از آغاز فعالیت‌های این موشک محسوب می‌شود.

اینمارست یک شرکت فعال در عرصه ارتباطات است و با استفاده ماهواره‌های خود به بسط ارتباطات شبکه اینترنت در جهان کمک می‌کند.

ماهواره‌های این شرکت یکی از مبادی ورودی اینترنت در خاورمیانه و ایران هستند و از سال 2015 تا به حال چهار ماهواره از این شرکت در مدار زمین مستقر شده‌اند.

این ماهواره به سفارش شرکت "اینمارست" توسط شرکت بوئیگ ساخته شده است و 32 دقیقه پس از پرتاب از تیم‌های زمینی بوئینگ و اینمارست دستور دریافت کرده و فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

طبق اعلام اینمارست این ماهواره در مدار زمین‌ثابت در ارتفاع 35 هزار و 786 کیلومتری سطح زمین قرار می‌گیرد و پس از استقرار صفحات خورشیدی و انجام مانورهای آزمایشی شروع به ارائه خدمات و انجام وظیفه خواهد نمود.

قرار بود این ماهواره 15 روز پیش با استفاده از موشک "فالکون سنگین" به فضا فرستاده شود اما تاریخ پرتاب به بامداد سه‌شنبه و با استفاده از فالکون 9 موکول شد.

انتقال این ماهواره ششمین ماموریت فالکون 9 در سال 2017، پس از پنج ماموریت موفق در ماههای نخست سال جاری میلادی است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج