در اولین رویداد ملی ایده بازار غذا از میان 8 ایده راه یافته به مرحله نهایی، 3 ایده به عنوان طرح‌های برتر معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری موج در نخستین رویداد ملی ایده بازار غذا که با همکاری دفتر توسعه فناوری سلامتِ معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، 65  ایده از سراسر کشور ارسال شد که پس از چند مرحله داوری و رقابت 8 ایده به عنوان ایده‌های برتر معرفی شدند.

در داوری طرح‌ها شاخص‌هایی چون «ایده‌های نوین در محصولات جدید، طعم و مزه فرمولاسیون»، «ایده‌های نوین در دانش تجهیزات و دستگاه‌های تولیدی و خدمات فست فود و رستوران»، «استفاده خلاقانه از ابزارهای مدیریتی و مهندسی در فست فود و رستوران»، «ایده‌های نوین در حوزه سلامت، بهداشت و غذا»، « روش‌های نوین پخت غذا»، « بازاریابی یا مارکتینگ» در نظر گرفته شده بود.

در این رویداد ملی، 8 ایده به مرحله نهایی این رویداد ملی راه یافتند که پس از ارائه آنها در حضور داوران، اصحاب صنعت و دانشگاه همچنین سرمایه گذاران بخش خصوصی و دولتی، 3 ایده برتر شناخته شدند و جوایز ویژه‌ای دریافت کردند.

بهروز مرادی با عنوان طرح «دمنوش سینرژیک»،‌ محمد معین جلوه مقدم با عنوان طرح «کافی باکس» و ابوعلی گلزاری با عنوان طرح «مکمل غذایی سبز» از برگزیدگان ایده بازار غذا بودند.

رویدادهای ملی ایده بازار با استناد به اقدام ملی 8 و 9 از راهبرد کلان 3 نقشه جامع علمی کشور برگزار می‌شود. حمایت از ایجاد مراکز خدمات پشتیبان "ایده تا بازار" ، ساماندهی فن‌بازارهای عمومی و ایجاد فن‌بازارهای تخصصی در حوزه‌های اولویت دار کشور، از اقدامات ملی راهبرد کلان 3 نقشه جامع علمی کشور است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج