گوگل علیرغم اطلاع از وجود یک نقص امنیتی خطرناک در سیستم عامل اندروید از چند ماه قبل هنوز برای برطرف کردن آن اقدامی نکرده است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از بی جی آر، مهاجمان و هکرها با سوءاستفاده از آسیب پذیری یاد شده می توانند به گوشی‌ها و تبلت‌های کاربران حمله کرده و بدافزارهای مخربی را بر روی آنها نصب کنند.

گوگل می گوید این مشکل را در زمان عرضه نسخه بعدی اندروید برطرف می‌کند و فعلا برنامه‌ای برای عرضه وصله نرم افزاری و به روزرسان ندارد. این در حالی است که محققان می گویند از این طریق می‌توان انواع حملات بدافزاری را بر ضد کاربران انجام داد و باج افزار و بدافزارهای بانکی را برای سرقت اطلاعات افراد طراحی نمود. همچنین با سوءاستفاده از مشکل مذکور انتشار تبلیغات ناخواسته برای آزار و اذیت کاربران ممکن است.

نسخه بعدی اندروید که مشکل مذکور در آن برطرف خواهد شد، Android O است و با توجه به اینکه امکان مهاجرت به این سیستم عامل تازه برای همه کاربران اندروید ممکن نیست، مشکل به طور اساسی برطرف نخواهد شد.

به روزرسانی اندروید برای کاربران گوشی های قدیمی هوشمند ممکن نیست وسیاست های سختگیرانه گوگل این کار را برای افرادی که گوشی های خود را از شرکت های مختلف گوشی سازی تهیه می کنند، دشوار می سازد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج