اپل در حال اعمال تغییرات اساسی در تازه ترین مدل آیفون است که در آینده نزدیک روانه بازار می شود. این تغییرات 10 سال بعد از عرضه اولین مدل این گوشی هوشمند صورت می گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از بلومبرگ، نمایشگر فراگیر، شیشه خمیده، قاب ضدزنگ یکپارچه و سخت افزارها و نرم افزارهای جدید و قدرتمند بخشی از این فرایند به روزرسانی محسوب می شوند.

این روزها 10 سال از زمانی که استیو جابز برای اولین بار از آیفون رونمایی کرد می‌گذرد و وقت آن رسیده که آیفون به طور اساسی پوست اندازی کند. با توجه به اینکه آیفون مهم ترین محصول اپل است و دو سوم کل فروش این شرکت مربوط به این گوشی است، حفظ محبوبیت آن اهمیت اساسی دارد.

منابع مطلع می‌گویند نمایشگر جدید آیفون به طور کامل بخش جلویی گوشی یاد شده را فرامی گیرد و این امر با انتقال دکمه هوم به زیر نمایشگر از طریق استفاده از یک نرم افزار جدید محقق شده است.

آیفون متحول شده مجهز به نمایشگر ال ای دی با شفافیت و تمایز بیشتر رنگهاست و البته ممکن است برخی گوشی های آیفون با نمایشگرهای کوچک تر 4.7 و 5.5 اینچی ال سی دی روانه بازار شوند.

این احتمال هم وجود دارد که آیفون جدید با خمیدگی بیشتری در حاشیه ها عرضه شود. یک تغییر مهم دیگر آیفون مربوط به دوربین این گوشی است. سیستم دوربین دوگانه برای ارتقای امکانات فوکوس و وضوح عکس ها مدتی است در برخی گوشی های هوشمند به کار می رود و احتمالا این سیستم به دوربین جدید آیفون اضافه می شود.

احتمالا اپل در دوربین جلویی خود هم از لنزهای دوگانه استفاده می کند تا کیفیت تهیه عکس های سلفی افزایش یابد. آیفون های جدید مجهز به سیستم عامل iOS 11 هستندکه دارای رابط کاربری جدیدی است. همچنین گفته می شود پردازنده مرکزی جدید آیفون با استفاده از فناوری 10 نانومتری طراحی خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج