به دنبال هک شدن سیستم هشدار عمومی شهر دالاس که باعث به صدا درآمدن صدها آژیر در این شهر و بی خواب شدن میلیون ها شهروند شد، تمهیداتی برای جلوگیری از وقوع این مشکل اندیشیده شده است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از کامپیوترورلد، مقامات شهر دالاس در آمریکا می گویند یک لایه جدید رمزگذاری و برخی تمهیدات امنیتی جدید را در نظر گرفته اند تا مانع از نفوذ مجدد هکرها به سیستم هشدار وقوع بلایای طبیعی در دالاس شوند.

هکرها هفته گذشته با نفوذ به این سیستم در حوالی نیمه شب و روشن کردن آژیرهای ان در طول شب کاری کردند که مردم امکان خواب شبانه را برای مدت بیش از یک ساعت از دست دادند.

به گفته مقامات این محلی، هک شدن این سیستم ناشی از هک کردن یک فرکانس رادیویی خاص بوده و از طریق شبکه های سیمی رادیویی صورت نگرفته است. به گفته آنان حمله یاد شده ربطی به آسیب پذیری های نرم افزاری نداشته و از طریق شبکه های رادیویی صورت گرفته است.

هکرهای عامل این کار شناسایی نشده اند، اما گفته می شود این افراد ساکن شهر دالاس هستند. پلیس آمریکا با همکاری کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا در تلاش برای شناسایی عوامل این جمله است. این هک باعث آژیر کشیدن تمامی 156 آژیر اعلام وضعیت اضطراری در این شهر به مدت یک ساعت و نیم شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج