مکان‌بازار اینترنتی بین‌المللی (سامانه چیگل) به همت محققان پارک علم و فناوری فارس و یا حمایت صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک (صحا) به منظور معرفی محصولات صادرکنندگان رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری موج، سامانه چیگل (Marketplace) تنها سامانه اینترنتی فروش داخلی و صادرات خرد و عمده کالاهای ایرانی در سراسر جهان است که توسط یکی از شرکت‌های دانش بنیان در پارک علم و فناوری استان فارس با نام تجاری «چیگل» و با شعار «کالای ایرانی برای ایرانی و کالای ایرانی برای جهان» در قالب یک پروژه ملی و بین‌المللی راه‌اندازی شد.

فرزانه دانشمند، مجری طرح درباره این سامانه گفت: این سامانه در راستای استراتژی درون‌زا و برون‌گرای اقتصاد کشور و لزوم حضور کالاهای ایرانی در بازارهای جهانی، با پشتیبانی از 20 زبان زنده دنیا، پشتیبانی از ارزهای کشورهای مختلف و با استفاده از بهترین زیرساخت‌های لجستیک حمل، پرداخت‌های ارزی و ریالی و امکانات بسیار پیشرفته مدیریت کاتالوگ الکترونیکی کالا و مبتنی بر به‌روزترین فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی توسعه یافته است.

وی تاکید کرد: این سامانه تمامی خدمات و امکانات مورد نیاز اعضای زنجیره تامین کالاهای ایرانی را در هر مقیاس کسب و کاری که باشند، برای فروش اینترنتی داخلی و بین‌المللی و صادرات خرد و کلان کالای ایشان در سراسر جهان، فراهم می‌آورد.

دانشمند، با اشاره به خدمات ارائه شده از سوی سامانه چیگل، خاطرنشان کرد: منبع‌یابی و تامین و تدارکات مواد اولیه مورد نیاز، ارائه خدمات حمل و توزیع، نگهداری و حفاظت، بسته‌بندی، کنترل کیفی و بازرسی، استانداردسازی و نیز ارائه خدمات ارزش افزوده در حوزه بازار و تحلیل رقبا و هر نوع خدمتی که بتواند توان رقابت و صادرات تامین کننده کالای ایرانی را توسعه دهد، در ماموریت سازمانی چیگل قرار می‌گیرد.

به گفته وی، مبنای ارائه تمام خدمات در چیگل، تشکیل زنجیره تامینی قوی و متشکل از بهترین تامین‌کنندگان خدمات مذکور در هر حوزه است.

این سامانه 20 زبانه بوده و قادر به پشتیبانی از 16 ارز رایج جهان است. ضمن آنکه از قابلیت تطابق‌پذیری با قوانین گمرک کشورهای مختلف در مورد ورود کالاهای مختلف برخوردار است.

مکان بازار اینترنتی بین‌المللی(سامانه چیگل) با حمایت صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک(صحا) توسعه یافته است و با حضور حسین مهری معاون وزیر ارتباطات و مدیر عامل شرکت ملی پست ایران، سعید مستشار مدیرعامل هلدینگ بانک توسعه صادرات ایران و مهندس حجارزاده رئیس اداره نظارت بر طرح‌های صحا در پارک علم و فناوری استان فارس رونمایی شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج