خبری از انفجار گلکسی نوت ۷ منتشر شد که به اعتبار ستاره این روزهای سامسونگ لطمه زد، اما به نظر این ماجرا پایان ندارد، باز هم یک گلکسی نوت ۷ دیگر در حال شارژ منفجر شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، در واقع در هر دو انفجار اخیر نمی‌توان کاملا سامسونگ را مقصر دانست. بار اول این حادثه به خاطر استفاده از شارژر دیگر بود که با استفاده از مبدل میکرو USB به USB - C رخ داد و گفته شده این بار هم انفجار به دلیلی مشابه اتفاق افتاده است.

Business Korea گفت: بار دیگر گلکسی نوت ۷ منفجر شد و این بار گوشی دوست من بود. یکی از کارمندان سامسونگ آن را بررسی کرده و حالا در حال مذاکره با سامسونگ برای گرفتن غرامت است. شما باید از شارژر اصلی سامسونگ برای شارژ گوشی استفاده کنید و گوشی را دورتر از محلی که خودتان حضور دارید، قرار دهید تا شارژ شود.

از این سخنان متوجه می‌شویم که این بار هم از شارژر یا کابلی غیر از شارژر و کابل استاندارد گلکسی نوت ۷ برای شارژ گوشی استفاده شده است که اگر چنین باشد این انفجار نباید خیلی هم دور از انتظار باشد. کابل‌های USB - C در بازار به چشم می‌خورند که با استاندارد گوشی‌های میکرو USB همخوانی ندارند. درست است که سامسونگ در حال بررسی و احتمالا جبران خسارت به صاحبان گلسی نوت ۷ است که گوشی آن‌ها دچار انفجار شده، اما فعلا عاقلانه‌ترین راه برای جلوگیری از چنین آسیبی استفاده از کابل و شارژر اصلی خود گوشی است.