با افزایش رقابت میان گوگل و آلفابت به عنوان شرکت مادرتخصصی آن از یکسو و اوبر ارائه دهنده خدمات کرایه تاکسی آنلاین، مدیران آلفابت از اوبر استعفا دادند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از بیزینس اینسایدر، دیوید دروموند از مدیران اجرایی آلفابت که جز هیات مدیره Uber Technologies است از سه سال قبل در این سمت فعالیت داشته است، اما به تازگی ترجیح داده تنها در آلفابت به فعالیت بپردازد.

کارشناسان معتقدند این تحول نشانگر افزایش تداخل فعالیت های دو شرکت و تبدیل آنها به رقبایی برای یکدیگر است. دروموند در سال ۲۰۱۳ به اوبر پیوست. این امر همزمان با سرمایه گذاری ۲۵۰ میلیون دلاری شرکت GV بود که بازوی سرمایه گذاری فعلی آلفابت محسوب می شود.

دروموند خود با ارسال متنی برای خبرگزاری رویترز، علت این استعفا را تداخل کاری آلفابت و اوبر دانسته است. به نوشته وی دو طرف تا به حال همکاری صمیمانه ای با یکدیگر داشته اند و GV کماکان به سرمایه گذاری در اوبر مشتاق بوده و گوگل نیز همکاری های خود با اوبر را ادامه می دهد.

دروموند از سال ۲۰۰۲ به گوگل پیوست و معاون ارشد توسعه فعالیت های حرفه ای آلفابت محسوب می شود. پیش از این برخی منابع هم از احتمال اخراج دروموند از هیات مدیره اوبر خبر داده بودند.