محققان کشور با استفاده از عصاره هویج و مریم گلی پمادی برای درمان سوختگی عرضه کردند.

به گزارش خبرگزاری موج، دکتر حسین جهانگیر، مجری طرح با اشاره به کسب دانش فنی و تولید جدید دارویی، آرایشی و بهداشتی گفت: با مطالعات انجام شده تا کنون بیش از ۴۰ محصول تولید ‌شده که در تولید آنها از مواد موثره استخراج شده از گیاهان دارویی بهره گرفته شده است.

وی پماد سوختگی گیاهی «هربکس» را یکی از دستاوردهای تحقیقاتی این شرکت نام برد که برای درمان سوختگی استفاده می‌شود و یادآور شد: درمان سوختگی به عنوان یکی از دغدغه‌های جدی پزشکان مورد توجه بوده است و در حال حاضر ترکیبات متنوعی برای درمان آن مورد استفاده قرار گرفته است.

مجری طرح اظهار کرد: پماد گیاهی سوختگی «هربکس» با استفاده از عصاره گیاه «هواچوبه» فرموله شده و اثربخشی آن با انجام مطالعات بالینی دقیق بر روی بیماران مورد مطالعه قرار گرفته و اثبات شده است.

این فعال فناور، شیر پاک‌کن هربکس را از دیگر دستاوردهای خود نام برد و گفت: این محصول حاوی عصاره‌های گیاهی نظیر هویج، کالاندولا، مریم گلی و بابونه است. عصاره روغنی هویج به کار رفته در این محصول به دلیل خواص آنتی اکسیدانی بالا، نقش بسزایی در خنثی‌سازی رادیکال‌های آزاد داشته و همین امر موجب جلوگیری از پیری زودرس سلول‌های پوست می‌شود.

جهانگیر با اشاره به خاصیت محافظت از پوست در برابر پرتوهای مضر ماورای بنفش کرم ضد آفتاب «هربکس» این شرکت، افزود: کرم ضد آفتاب هربکس دارای فرمولاسیون دو عملکردی است که علاوه بر محافظت پوست در برابر اشعه فرابنفش پوست را تغذیه می‌کند.

به گفته وی، ترکیبات طبیعی به کار رفته در این محصول عسل، کالاندولا، چای سبز و دارچین است که به محافظت از پوست در برابر اثرات زیان‌آور نور خورشید مانند تیرگی، پیری زودرس و سرطان پوست کمک می‌کند.