با توجه به استفاده برخی کاربران توئیتر از این شبکه اجتماعی برای توهین و آزار دیگران و انتشار مطالب افراطی و ضداخلاقی، توئیتر به دنبال تهیه فهرستی از کلیدواژه هاست تا چنین مطالبی به طور خودکار فیلتر شوند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از تک تایمز، این سیستم فیلترینگ مبتنی بر لغات ده ها زبان زنده دنیا که در این شبکه اجتماعی مورد استفاده هستند را دربرمی گیرد و از این طریق پست های زننده و اهانت بار کاربران به سرعت قابل شناسایی و پاک کردن است.

ابزار یاد شده که به کاربران عادی امکان تهیه فهرستی از لغات و اصطلاحات زننده در هر زبان را می دهد راه بهتری برای مقابله با افراد مزاحم و بی ادب در فضای مجازی است.

آن دسته از کاربران که تصور می کنند با وارد نکردن اطلاعات شخصی در فضای مجازی ناشناس می مانند و می توانند از این طریق به نفرت پراکنی و انتشار مطالب تند و نژادپرستانه بپردازند هم با اجرای ابتکار عمل مذکور قابل شناسایی و مطالبشان قابل حذف خواهد بود.

شبکه اجتماعی اینستاگرام هم چندی قبل ابزاری مشابه برای حذف دستی کلمات نامناسب از پست های کاربران در اختیار علاقه مندان قرار داده بود تا اگر اظهارنظری تند و بی ادبانه بود به طور خودکار قابل حذف باشد. اما این ابزار فعلا تنها در اختیار کاربران مشهور و حساب های کاربری مربوط به صاحبان مشاغل است.