شرکت دراپ باکس از کاربرانی که کلمات عبور خود را در این سایت از اواسط سال ۲۰۱۲ تغییر نداده اند خواست تا کلمات عبور خود را هر چه سریع تر تغییر دهند؛ زیرا در خطر سرقت اطلاعات خود هستند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از زددی نت، دراپ باکس این اقدام را بازدارنده دانسته و به کاربران اعلام کرده که بی توجهی به این مساله امنیت شخصی آنها را به خطر می اندازد.

بسیاری از کاربران اینترنت از دراپ باکس برای به اشتراک گذاری انواع فایل های متنی و چند رسانه ای استفاده می کنند. دراپ باکس می گوید این امر به معنای وجود تهدید هکری با سرقت اطلاعات کاربران نیست و تنها برای ارتقای امنیت افراد انجام شده است. این شرکت هرگونه نشانه ای دال بر سرقت اطلاعات کاربران را هم رد کرده است.

در سال ۲۰۱۲ هکرها موفق به نفوذ به تعدادی از حساب های کاربری در دراپ باکس شدند. این شرکت مدعی شد علت این امر سرقت اسامی کاربری و کلمات عبور از دیگر سایت ها بوده و تنها اطلاعات تعداد اندکی از حساب های کاربری دراپ باکس سرقت شده است.

دراپ باکس می گوید گروه امنیتی آن به دقت در حال رصد کردن تهدیدات موجود علیه کاربران است و تا به حال هیچ مورد مشکوکی مشاهده نشده است.