دهکده گیاهان دارویی استان خراسان جنوبی به همت جهاد دانشگاهی با حضور فرماندار و مسوولان شهرستان خوسف راه‌اندازی ‌شد.

به گزارش خبرگزاری موج، جلال‌الدین صادقی، رئیس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی امروز (ششم شهریور) در مراسم کلنگ زنی این دهکده، گفت: بر اساس طرح پژوهشی جهاددانشگاهی استان، پتانسیل‌های‌ کاربردی گیاهان دارویی مزیت‌دار استان را شناسایی کردیم.

وی افزود: آموزش روستائیان، بازاریابی، تکمیل فرایند تولید و افزایش سهم کشاورزی از بازار فروش، هدایت پایان‌نامه‌های دانشجویان تحصیلات تکمیلی، ایجاد یک مرکز نمونه گردشگری در حوزه گیاهان دارویی بومی از اهداف ایجاد این دهکده است.

رئیس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی باید مردمی و دانش‌بنیان باشد، اظهار کرد: دانش‌بنیان به این معناست که علم و عمل به درستی به هم آمیخته شوند.

صادقی بیان‌ کرد: در بحثگیاهان دارویی استان باید به دنبال علمی و بروز کردن اطلاعات کشاورزان، بازاریابی موفق، بهره برداری بهینه از گیاهان دارویی و حذف واسطه‌ها باشیم.

وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی استان به دنبال معرفی گیاهان دارویی بعنوان قطب تولید است، ادامه داد: احداثاین دهکده نیازمند حمایت جدی مسوولان است؛ چرا که به تنهایی و عدم کمک دیگر سازمان‌ها سرعت تحقق موضوع کند خواهد شد.

صادقی استفاده از پایان‌نامه دانشجویان ارشد و دکتری در خصوص گیاهان دارویی را ضروری دانست و گفت: یکی از موضوعاتی که به صورت ویژه می‌تواند اشتغال ایجاد کند، بحثگیاهان دارویی است.

رئیس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با بیان اینکه این پروژه نیازمند ۱۰میلیارد تومان اعتبار است، یادآور شد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته این پروژه ظرف مدت ۴ سال تحقق پیدا خواهد کرد.