شرکت تسلا سازنده انواع خودروهای برقی قصد دارد از باتری‌های جدیدی برای تامین انرژی وسایل مختلف نقلیه ساخت خود استفاده کند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از فورچون، استفاده از این باتری ها به افزایش مدت زمان رانندگی با استفاده از این خودروها و بیشتر شدن شتاب و سرعت آنها می انجامد.

تسلا می گوید به دنبال فروش بسته های باتری ۱۰۰ کیلووات ساعتی است که قابل نصب بر روی خودروهای مدل اس و ایکس هستند. با استفاده از این باتری ها دو خودروی یاد شده بعد از هر بار شارژ می توانند به ترتیب ۳۱۵ و ۲۸۹ مایل(معادل ۵۰۶ و ۴۶۵ کیلومتر) را طی کنند.

خودروی تسلا مدل اس با استفاده از باتری های تازه به سومین مدل پرشتاب تولید شده و موجود در بازار مبدل می شود. همچنین با طی مسیر ۵۰۶ کیلومتری با نصب این باتری ها خودروی تسلا رکورد بیشترین مسیر جابجایی با یک بار شارژ را می شکند.

در سال های اخیر شرکت های متعدد خودروسازی از حضور خود در بازار تولید اتومبیل های برقی خبر داده اند و همین امر تسلا را به افزایش توانمندی های تولیدات خود ترغیب کرده است. باتری های قبلی خودروهای تسلا از نوع ۹۰ کیلووات ساعتی بودند که حداکثر مسافت طی شده توسط خودروهای مدل اس را به حدود ۳۰۰ مایل(۴۸۲ کیلومتر) افزایش می داد.