تصور این نکته که سومین خودروی سریع دنیا یک محصول برقی باشد برای بسیاری دشوار است اما این واقعیت دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، گروه تسلا موتورز با به روزرسانی های مختلفی که در ماه های اخیر انجام داده حالا مدل معروف خود؛ یعنیSرا به عنوان سومین خودروی سریع دنیا معرفی می کند. این خودرو صفر تا ۱۰۰ را تنها در ۲.۵ ثانیه طی می کند که آماری حیرت انگیز به شمار می آید اما وقتی متوجه می شویم که این یک خودروی برقی است، حیرت تبدیل به شگفتی می شود.

بالاتر از این مدل منحصربفرد تنها دو خودرو یعنیLaFerrariفراری و۹۱۸ Spyderپورشه به عنوان سریعترین خودروهای حال حاضر دنیا قرار دارند که البته این دو خودرو در ردیف گران قیمت ترین خودروهای حال حاضر دنیا قرار می گیرند.

البته به روز رسانی های اخیر تسلا تنها به مدلSمختص نبوده است. هم اکنون مدل دیگر مطرح این خودروساز یعنیXهم در زمره سریعترین خودروهای جهان قرار گرفته است. این خودرو صفر تا ۱۰۰ را تنها در ۲.۹ ثانیه طی می کند حال آنکه پیش تر این رکورد ۳.۲ ثانیه بود.

اما این افزایش سرعت از کجا آمده است؟ در پاسخ فقط باید گفت «باتری».

باتری ۱۰۰ کیلووات ساعتی جدیدی که از این پس برای مدلهایSوXساخته می شود شامل ۱۰ کیلووات ساعت ذخیره سازی اضافی نسبت به نسخه قبلی است.

بدین ترتیب سومین خودروی سریع دنیا با هر بار شارژ کامل باتری می تواند ۵۰۶ کیلومتر مسافت را طی کند حال آنکه پیش تر این رقم ۴۷۳ کیلومتر بوده است.