گوگل بالاخره نسخه نهایی اندروید ۷.۰ را منتشر کرد و دستگاه‌های نکسوس باید منتظر دریافت این بروزرسانی باشند و مدل‌های نکسوس ۶، نکسوس ۵X، نکسوس ۶P، تبلت نکسوس ۹، نکسوس پلیر و تبلت Pixel C در هفته‌های آینده به اندروید ۷.۰ ارتقا پیدا خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، مانند همیشه صاحبان دستگاه‌های غیر نکسوسی باید مدت زمان طولانی‌تری برای دریافت اندروید نوقا صبر کنند. اکثر تغییرات کوچک هستند ولی تاثیر زیادی بر روی نحوه استفاده از دستگاه‌های اندرویدی دارند، در زیر مهم‌ترین ویژگی‌های اندروید ۷.۰ را بیان می‌کنیم.

اندروید ۷.۰ ساده‌تر و کارآمدتر شده، در نتیجه عملکرد کلی بهبود یافته و انجام بازی‌ها روان‌تر خواهد بود.

برنامه‌ها به سرعت نصب خواهند شد و فضای ذخیره‌سازی کمتری را اشغال می‌کنند، کامپایلر JIT این امکان را فراهم می‌آورد.

برنامه‌هایی که برای مدت طولانی مورد استفاده قرار نگیرند، به صورت اتوماتیک بسته می‌شوند و در فهرست برنامه‌های اخیر نیز وجود نخواهند داشت.

دکمه پاک کردن همه در بالای فهرست برنامه‌های اخیر قرار دارد تا تمامی برنامه‌های در حال اجرا را ببندید.

تغییر سریع که به شما اجازه می‌دهد تا با دو بار لمس دکمه برنامه‌های اخیر(دکمه مربع) بین برنامه‌های در حال اجرا و برنامه قبلی جابجا شوید.

با استفاده از قابلیت چند پنجره می‌توانید دو برنامه را کنار هم ببینید.

امکان استفاده از ویژگی چند پنجره در حالت افقی نیز وجود دارد.

امکان پاسخ به پیام‌ها مستقیما از پنل اعلان‌ها وجود دارد.

می‌توانید با لمس طولانی مدت یک اعلان در پنل، امکان مشاهده آن را فعال یا غیر فعال کنید که از مراجعه به صفحه تنظیمات بسیار سریع‌تر است.

بروزرسانی‌های امنیتی اتوماتیک دانلود می‌شوند و شما نیازی به راه‌اندازی مجدد دستگاه خود برای نصب آن‌ها ندارید.

صفحه زیر را دیگر مشاهده نخواهید کرد!

شما می‌توانید در صورت قدرتمند بودن دستگاه‌تان از پلتفرم جدید واقعیت مجازی گوگل با هدست مخصوص استفاده کنید. این بزرگ‌ترین ویژگی اعلامی از سوی گوگل است.

حالت Doze بهبود یافته، گوشی شما را در حالت نیمه خواب قرار می‌دهد تا زمانی که نمایشگر خاموش است شارژدهی باتری بسیار بیشتر شود.