سونی به دنبال عرضه دو مدل جدید و به روزشده از کنسول بازی پلی استیشن ۴ است که از ماه آینده برای خرید در دسترس خواهند بود.

به گزارش خبرگزاتری موج به نقل از وال استریت، سونی خود رسما این موضوع را اعلام نکرده، اما منابع مطلع می گویند هدف از این کار حفظ توان رقابتی در بازار بازی‌های ویدئویی است.

سونی با عرضه دو مدل جدید از پلی استیشن به دنبال جلب نظر طرفداران سرسخت بازی های ویدئویی است. زیرا این افراد از طریق اجرای بازی های آنلاین و خرید نرم افزارها و اقلام مختلف برای پیشبرد بازی ها درآمدهای سرشاری را به جیب شرکت های فناوری واریز می کنند.

قرار است سونی با برگزاری کنفرانس خبری در هفته آینده توضیحاتی در مورد محصولات جدیدش و احتمالا کنسول های جدید پلی استیشن ۴ ارائه دهد. گفته می شود یکی از این دو مدل دارای توانمندی های گرافیکی بسیار پیشرفته است و دیگری هم در سطح پایین تری به روز شده است.

احتمال دارد مدل به روزشده ساده تر، قیمت کمتری نسبت به پلی استیشن ۳۵۰ دلاری فعلی داشته باشد. هر دو مدل نسبت به پلی استیشن ۴ باریک تر هم هستند. مایکروسافت هم در ماه ژوئن مدل کوچک تری از ایکس باکس وان موسوم به Xbox One S. عرضه کرده بود.

پلی استیشن ۴ اولین بار در سال ۲۰۱۳ عرضه شد و تا به حال بیش از ۴۰ میلیون واحد از آن در سراسر جهان به فروش رفته است. این رقم دو برابر میزان فروش ایکس باکس وان است که در همان سال عرضه شده بود. کنسول Wii U نینتندو که در سال ۲۰۱۲ به بازار آمده هم با ۱۳ میلیون واحد فروش در رتبه سوم است.