مایکروسافت این روزها با انتقادهای تند کاربران ویندوز ۱۰ مواجه شده؛ زیرا فایل به روزرسان جدید این سیستم عامل باعثاز کار افتادن وبکم های یو اس بی می شود.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از ورج، علت این مشکل توقف پشتیبانی مایکروسافت از دو فرمت مهم پخش ویدئویی رقیب یعنی H. ۲۶۴ و MJPEG است.

مایکروسافت تصمیم گرفته با به روزرسانی جدید ویندوز ۱۰ تنها از کدک YUY۲ پشتیبانی کند. این شرکت مدعی است پشتیبانی از دیگر کدک ها از جمله H. ۲۶۴ و MJPEG باعثافزایش ظرفیت مورد نیاز برای کدگشایی داده ها و کند شدن سرعت انتقال تصاویر ویدئویی می شود. اما با محدود کردن فرمت های مورد پشتیبانی عملکرد وبکم بهبود می یابد.

میلیون ها کاربر می گویند نتیجه این تصمیم مختل شدن وبکم آنها و عدم انتقال تصاویر بوده است.

این مساله برای شرکت هایی که به طور منظم از وبکم برای برگزاری نشست های تجاری و کاری استفاده می کنند هم مشکل ساز بوده است.

پس از مواجهه با انتقادها مایکروسافت مدعی شده تصور نمی کرده این تعداد از کاربران را دچار مشکل کند و در تلاش است تا چند هفته آینده برای رفع این مشکل اقدام کند. قرار است پشتیبانی از کدک MJPEG مجددا انجام شود. اما افرادی که از کدک H. ۲۶۴ استفاده می کنند باید مدت بیشتری منتظر بمانند. یک راه حل دیگر برای این مشکل پاک کردن بسته به روزرسان جدید ویندوز ۱۰ است.