شرکت اینتل برای ساخت تراشه های تلفن همراه با رقیب خود ARM به توافق رسیده تا تراشه های سازگار با تولیدات این شرکت را در کارخانه های خود تولید کند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از ورج، این اقدام تحولی اساسی در زمینه حضور شرکت اینتل در بازار گوشی های هوشمند محسوب می شود و به طور ضمنی نشان می دهد که اینتل دست برتر ARM را در زمینه ساخت تراشه های تلفن همراه پذیرفته است.

با توافق دو طرف تراشه های ده نانومتری ARM در کارخانه های اینتل تولید می شوند. این شرکت قبلا با ال جی، نترونوم و اسپریدرام هم توافقنامه های مشابهی منعقد کرده بود.

انتظار می رود دو طرف در آینده در زمینه ساخت تراشه های دارای هسته های ۶۴ بیتی هم با یکدیگر همکاری کنند. تراشه های ساخت ARM سخت افزار بخش اعظم گوشی های تلفن همراه در حال ساخت در دنیا را به خود اختصاص داده اند و کوالکوم هم بخش کوچک تری از این بازار را در اختیار دارد.

با توجه به کاهش میزان فروش رایانه های شخصی که بازاری پرسود برای اینتل بود، این شرکت چاره ای جز ائتلاف با شرکت های برتر فعال در زمینه ساخت تراشه های تلفن همراه ندارد و امیدوار است از این طریق بتواند سفارشات تازه ای از سوی شرکت هایی همچون اپل دریافت کند.