گوگل یک برنامه موبایلی موسوم به Duo عرضه کرده که گپ ویدئویی روی گوشی های هوشمند را ممکن می‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از ورج، این برنامه از حدود یک هفته قبل عرضه شده و کاربرانی که از آن استفاده کرده اند برنامه مذکور را سریع و استفاده از آن را آسان می دانند.

برای استفاده از این برنامه تنها باید بر روی چهره فردی که در میان افراد موجود در فهرست تماس می خواهید با وی صحبت کنید، با انگشت ضربه بزنید و در صورت پاسخ متقابل طرف مقابل مکالمه ویدئویی آغاز می شود.

برنامه یادشده هم با سیستم عامل آندروید و هم با آیفون سازگار است و پس از ثبت نام در برنامه یاد شده، Duo شماره های موجود در سیم کارت شما را کنترل کرده و متن تاییدیه ای برایتان ارسال می کند. بنابراین در برنامه مکور هیچ فهرست تازه ای از دوستان نمایش داده نمی شود و Duo به طور مستقیم با فهرست تماس و شماره های ذخیره شده در آن مرتبط می شود.

اگر چه این کار استفاده از برنامه یاد شده را ساده کرده، اما باعثشده برنامه مذکور با هر چیزی به غیر از گوشی های هوشمند ناسازگار شود. لذا این برنامه برای تماس های چند نفره و ویدئو کنفرانس یا انتظار مکالمه و غیره مناسب نیست.

یکی از قابلیت های جالب این برنامه Knock Knock است که در زمان دریافت تماس بر روی گوشی های اندرویدی و نه آیفون کاری می کند تا کل نمایشگر شما ویدئویی زنده از فرد تماس گیرنده نمایش دهد و نمایش این ویدئو تا قبل از پاسخگویی شما ادامه می یابد. Knock Knock شناسایی دقیق فرد تماس گیرنده را تسهیل می کند.