استاندار خوزستان از جذب منابع مالی ملی و استانی برای احداثو ساخت ۲۸ مدرسه ابتدایی در شهرستان های اهواز، کارون و باوی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از خوزستان، غلامرضا شریعتی در حاشیه جلسه ای با معاون وزارت آموزش و پرورش و مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: با انعقاد اولین تفاهم نامه بین استانداری خوزستان و وزارت آموزش و پرورش، مبلغ ۱۲ میلیارد تومان از منابع مالی ملی و ۱۲ میلیارد از منابع استانی برای احداث۲۸ مدرسه شش کلاسه در مناطق محروم و حاشیه شهرستان های اهواز، کارون و باوی اختصاص داده شد.

شریعتی با تاکید بر اهتمام استانداری برای رفع مشکلات آموزشی استان خوزستان افزود: پس از آن که مقرر شد روزهای پنجشنبه جلساتی برای پیگیری مشکلات آموزشی و پرورشی شهرستان در استانداری برگزار شود، در اولین جلسه مسائل شهرستان های لالی و حمیدیه بررسی شد. بررسی ها نشان داد که شهرستان لالی نیاز به یک مدرسه در مرکز شهر دارد که مجوز احداثآن را نیز گرفتیم.

وی تاکید کرد: هدف اصلی بهبود شاخص های آموزش و پرورش در مناطق است و شهرستان هایی که ارتقای رتبه داشته باشند، مورد حمایت قرار می گیرند. همچنین، شهرستان هایی که مشکلاتی دارند، برای رفع مشکلات آنها کوشش و پیگیری می شود.

گفتنی است، نخستین تفاهم نامه عمرانی بین استانداری خوزستان و وزارت آموزش و پرورش حضور معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش، استاندار خوزستان، مدیرکل آموزش و پرورش و مدیر کل نوسازی مدارس، برای احداثفضاهای آموزشی منعقد شد.