رییس اتاق بازرگانی خرمشهر گفت: قبل از مذاکره استانداری خوزستان و کشور عراق لازم است در جلسات داخلی درون استانی، با حضور استانداری، منطقه آزاد، اتاق های بازرگانی، هنگ مرزی و تجار مسائل داخلی مخل در روانسازی صادرات کالاهای غیر نفتی بررسی و تحلیل شوند.

به گزارش خبرگزاری موج از خوزستان، سید احمد حسینی فر با اشاره به بازدید هیات دولتی و اتاق های بازرگانی استان از مرز تجاری شلمچه بیان کرد: مشکلات مرز شلمچه قابل حل است.

وی به لزوم تعامل دوجانبه بخش دولتی و بخش خصوصی بیش از پیش تاکید و بیان کرد: قبل از مذاکره استانداری خوزستان و کشور عراق لازم است در جلسات داخلی درون استانی، با حضور استانداری، منطقه آزاد، اتاق های بازرگانی، هنگ مرزی و تجار مسائل داخلی مخل در روانسازی صادرات کالاهای غیر نفتی بررسی و تحلیل شوند و به نظر می رسد بسیاری از مشکلات در استان قابل حل است.

رئیس اتاق بازرگانی خرمشهر بر لزوم حذف مجوز «بی وی» و جایگزینی مجوز ایرانی، نصب دستگاه ایکس ریل، بررسی کندی حرکت کامیون ها، افزایش تایم فعالیت مرز شلمچه از جانب طرف عراقی، وجود مدیریت یکپارچه در مرز شلمچه و حذف مجوز جهت بازرگانان به عنوان مهم ترین مشکلات تجار و بازرگانان شلمچه تاکید کرد.

احمد شریفات رئیس کمیسیون کشاورزی و عضو هیات نمایندگان اتاق خرمشهر با اشاره به دسترسی به سرمایه گذاران داخلی و خارجی جهت نصب و راه اندازی دستگاه ایکس ریل و احداثپایانه آبزی پروری، خواستار حمایت دولت و دستگاه های اجرایی شد.

در این نشست، سایر مدیران اقتصادی وبازرگانان استان به بیان نقطه نطرات خود پرداختند.