دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی با صدور پیامی سال نو صابئین مندایی را به پیروان این آیین تبریک گفت.

به گزارش خبرگزاری موج از خوزستان، متن پیام حجت الاسلام والمسلمین علی یونسی به شرح زیر است: إِنَّ الَّذِینَ آمَنُواْ وَ الَّذِینَ هَادُواْ وَ النَّصَارَی وَ الصَّابِئِینَ مَنْ آمَنَ بِاللَّهِ وَ الْیَوْمِ الآخِرِ وَ عَمِلَ صَالِحاً فَلَهُمْ أَجْرُهُمْ عِندَ رَبِّهِمْ وَ لاَ خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَ لاَ هُمْ یَحْزَنُونَ(بقره۶۲) آغاز سال نو مندایی، نوروز ربا(عید بزرگ) را به ایرانیان عزیز صابئین مندایی و پیروان پیام آور توحید، صلح و عدالت، حضرت یحیی(ع)، صمیمانه تبریک و شادباش می گویم. امید است که ما پیروان ادیان توحیدی بر اساس آموزه های وحیانی و آموخته های فرهنگ ایرانی همچون عقلانیت، اعتدال و مدارا از افراط گری های قومی و مذهبی که بشر امروز از آن در عذاب است، دوری گزیده و با تمسک به اخلاق دینی و پذیرش تنوع فرهنگی، شاهد تقویت انسجام اجتماعی و گسترش صلح، عدالت و آرامش در ایران و جهان باشیم. ضمن آرزوی سالی سرشار از سعادت و شادکامی، از خداوند متعال، برای هم میهنان صابئین مندایی عزیز بهروزی توأم با موفقیت را مسألت دارم.

گفتنی است، مندایی های ایران شماری از اقلیت های مذهبی ایران هستند که در استان خوزستان به ویژه شهر اهواز سکونت دارند و سال نو صابئین مندابی از یکم دولا برابر با ۲۹ تیرماه آغاز می شود.