برای رأی دهی شهروندان عراقی مقیم در خوزستان در روزهای ۱۹، ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت ماه انتخابات پارلمانی کشور عراق در شهرهای اهواز و شوش در حال برگزاری است.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان امروز(پنجشنبه ٢٠ اردیبهشت) در حاشیه بازدید از روند برگزاری انتخابات مجلس عراق در اهواز،اظهار کرد: انتخابات مجلس عراق علاوه بر داخل کشور عراق در ۱۴ کشور سه روز جلوتر از عراق و در جمهوری اسلامی ایران و ۱۵ استان کشور از جمله خوزستان در دو شهر اهواز و شوش و 10 شعبه رای گیری صورت می‌گیرد.

استاندار خوزستان تصریح کرد: استان خوزستان بزرگترین حوزه انتخابیه در بین ده استان است و تمام اقدامات لازم جهت برگزاری انتخابات پرشور و حداکثری با تقسیم کار بین نمایندگان کمیساریای عالی مستقل انتخابات عراق و دستگاه های دولتی در استان خوزستان کار انتخابات به خوبی پیش می رود.

وی خاطر نشان کرد: کلیه مراحل اجرایی انتخابات برعهده کمیساریای عالی مستقل انتخابات عراق صورت می‌گیرد و ما هیچ گونه دخالتی در این امر نداریم و امر پشتیبانی، برقراری نظم و امنیت، تدارک مکانهای برگزاری انتخابات و ملزومات مورد نیاز رفع مشکالات احتمالی و سایر موارد با دستگاه‌های دولتی است که خوشبختانه همه در این امر مشارکت داشتند.

براین اساس تعداد واجدین شرایط رأی اتباع عراقی مقیم و همچنین دارای گذرنامه با روادید معتبر بیش از ده هزار نفر برآورد شده است.

 اتباع عراقی هنگام مراجعه برای رای دهی یک از مدارک لازم را مانند کارت هویت صادره از وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران، دفترچه اقامت و پناهندگی، گذرنامه دارای روادید مدت دار و برگ تردد را همراه داشته باشند.

گفتنی است؛ انتخابات عراق در ۱۴ کشور در روزهای ۱۹، ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت ماه و در روزهای ۲۱، ۲۲ و ۲۳ اردیبهشت ماه در عراق برگزار می‌شود.