مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی گفت: فعالیت‌های توسعه نیشکر براساس شرایط جدید آبی تنظیم ‌می‌شود و یکی از جدی‌ترین مسائل برای شرکت توسعه نیشکر، تهدیدات آبی است که برای گذر از این وضعیت و بحران آب باید برنامه‌ریزی دقیقی صورت گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، محمود شمیلی در حاشیه نخستین نمایشگاه کارآفرینی و اشتغال و دومین نمایشگاه آموزش و صنایع وابسته که در نمایشگاه بین‌المللی اهواز برگزار شد، اظهار کرد: شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی با تولید بیش از 629 هزار تن شکر نقش مهمی در اقتصاد کشاورزی کشور دارد و اولین و بزرگترین تولیدکننده صنایع قندی کشور محسوب می شود.

وی ادامه داد: به همت تلاشگران عرصه کشاورزی و صنعت و با برنامه ریزی های صورت گرفته ٬ میزان تولید شکر در شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی در سال گذشته از سطح قابل برداشت بالغ بر ۶۲ هزار هکتار ٬ به تولید بیش از  629 هزار تن شکر رسید.

 شمیلی بیان داشت: واحدهای هفتگانه شرکت توسعه نیشکر در سال گذشته موفق شدند به ظرفیت های اسمی تولید برسند و رقم های قابل توجهی در آمارهای جهانی تولید شکر از نیشکر حاصل شود.

 مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی  با بیان اینکه فعالیت‌های توسعه نیشکر براساس شرایط جدید آبی تنظیم ‌می‌شود ، گفت: یکی از جدی‌ترین مسائل برای شرکت توسعه نیشکر، تهدیدات آبی است که برای گذر از این وضعیت و بحران آب باید برنامه‌ریزی دقیقی صورت گیرد.

شمیلی تصریح کرد: این شرکت در راستای صرفه‌جویی در مصرف آب و توسعه روش‌های بهینه آبیاری، طی نشست‌های فنی و تخصصی گزینه‌های مختلفی را بررسی و معرفی کرده است و امیدوارم با هماهنگی دستگاه‌های استان ضمن کنترل وضعیت بهره ‌برداری از منابع آبی، نظارت و کنترل بیشتری بر پروژه‌های انتقال بین حوضه‌ای صورت پذیرد.

 مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی در پایان با اشاره به اشتغال بیش از 19 هزار نفر در شرکت توسعه نیشکر ، گفت: اشتغال بیش از ۱۹ هزار نفر و معیشت ۱۰۰ هزار خوزستانی، وابسته به توسعه نیشکر و همچنین تولید محصول استراتژیک شکر است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج