مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان از طرح تابستانی این اداره کل برای رفاه حال مسافران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، مسعود مصدقی در گفت‌گو با خبرنگاران اظهار کرد: با آغاز فصل تابستان میزان مسافرت‌ها در استان خوزستان افزایش می‌باید.

وی افزود: اکثر مردم خوزستان به دلیل فصل گرما و تعطیلی مدارس سفرهای برون استانی خود را انجام می‌دهند که برای این موضوع اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان طرح تابستانی خود با همکاری سایر ارگان‌ها به مورد اجرا می‌گذارد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان خاطرنشان کرد: در طرح تابستانی حضور و آمادگی شبانه روزی تیم‌های گشت‌های راهداری، پاکسازی حریم جاده‌های منتهی به شهرها، اصلاح ورودی‌ها و تعمیر علایم ترافیکی موجود و اصلاح روشنایی معابر و رفع نقاط پر حادثه و ترمیم و لکه‌گیری آسفالت انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: هماهنگی با انجمن‌های صنفی شرکت‌ها و مؤسسات مسافربری استان و رانندگان زیر پوشش، پلیس راه برای آمادگی هرچه بیشتر برای برنامه ریزی و جابجایی مسافرین و نیز بازدید ناوگان مسافربری از لحاظ ایمنی و فنی و امکانات اتوبوس‌ها از جمله مهم‌ترین برنامه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان در سفرهای تابستانه است.

مصدقی ادامه داد: با شرکت پخش و پالایش فرآورده‌های نفتی برای استفاده حداکثری از ظرفیت کامل جایگاه‌های سوخت در مجتمع‌های خدماتی رفاهی نیز هماهنگی لازم انجام گرفته است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان اظهارداشت: نظارت بر محیط پایانه‌های مسافربری استان و عملکرد مدیران فنی در مراکز معاینه فنی خودرو از دیگر اقدامات در طرح تابستانه است.

وی در ادامه با اشاره به آمار تصادفات جاده‌ای در سطح استان خوزستان افزود:  در سه ماهه نخست سال جاری تعداد تصادفات فوتی و جرحی جاده‌ای استان 19 در صد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

مصدقی  خاطرنشان کرد: در این بازه زمانی تعداد تصادفات فوتی و جرحی در جاده‌های برون شهری استان 82 فقره کاهش، تعداد کشته شدگان این تصادفات36 نفر و در تعداد مجروحین نیز86 نفر کاهش یافته است.

وی در پایان ابرازامیدواری کرد مردم با رعایت قوانین و مقررات در کاهش حوادث و تصادفات تلاش کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج