معاون عمرانی استاندار خوزستان از تشکیل گروه کارشناسی شامل اعضای کارگروه ساماندهی سواحل و بنادر خوزستان خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، فرامند هاشمی‌زاده با اشاره به مصوبه دولت درباره مرزهای دریایی خوزستان در قالب طرح ساماندهی سواحل دریا، اظهار داشت: این مصوبه شامل مرزهای خوزستان از دریای خلیج فارس تا سواحل مکران و تا سیستان و بلوچستان گرفته شده است.

وی با اشاره به تشکیل کارگروهی در کشور درباره ساماندهی، مطالعه، اشتغال، روابط مردم با ساحل و تعریف‌های مکرر مردم نسبت به فعالیت‌های دریایی، گفت: در این کارگروه سیاست‌گذاری انجام می‌شود و در استان‌های ساحلی به ریاست استاندار استان و اعضای مربوطه تشکیل شده است.

معاون عمرانی استانداری خوزستان با اشاره به برگزاری دومین جلسه کارگروه ساماندهی سواحل و بنادر خوزستان ، عنوان کرد: این جلسه برای هماهنگی میان اسکله‌های فعال و غیرفعال، اسکله‌های متروکه، نحوه استفاده از آنها و فعال کردن این اسکله‌ها برای اشتغال و مسائل جنبی و جلوگیری از سوء استفاده‌های همانند قاچاق تشکیل شد.

وی با اشاره به تشکیل گروه کارشناسی شامل اعضای کارگروه ساماندهی سواحل و بنادر خوزستان، گفت: این گروه به تناسب کار و وظایف مرتبط می‌توانند نظر دهند که آیا اسکله‌ها به فعالیت خود ادامه دهد یا خیر؟

هاشمی‌زاده با اشاره به وجود 7 اسکله فعال غیرمجاز در استان خوزستان، عنوان کرد: گروه کارشناسی شامل اعضای کارگروه ساماندهی سواحل و بنادر خوزستان مالکیت و نوع این اسکله‌ها را نخست مشخص می‌کند و در ادامه اسکله‌های که می‌شود با تعیین مالک فعالیت کرد اقدام خواهد شد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج