نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد:‌ در تدوین برنامه ششم با رشد 107 درصدی، بودجه استان به حد قابل قبولی افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان،  علی‌عسگر ظاهری با بیان این‌که شمال خوزستان از لحاظ زلزله‌خیزی رتبه اول را در استان دارد، گفت: ساختمان‌ها به‌خصوص مراکز آموزش و پرورش در استان 30 درصد دچار مشکل هستند و در نواحی شمال استان این رقم به 58 درصد می‌رسد و 55 درصد روستاهای شمال استان که بیش از 109 سال سابقه دارند، همچنان با تانکر آبرسانی می‌شوند؛ همچنین بین 54 تا 57 درصد راه‌های روستایی این مناطق نسبت به نواحی پایین‌تر استان، مناسب نیست.

نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در زمینه کشاورزی در گذشته به شمال استان توجه نمی‌شد، در حالی که این مناطق می‌تواند ظرفیت خوبی در حوزه کشاورزی داشته باشد.

ظاهری ادامه داد: ‌58 درصد مدارس شمال تخریبی و غیرقابل استفاده هستند و از شورای برنامه‌ریزی تقاضا دارم به این مشکلات توجه ویژه داشته باشد. نواحی شمالی در زمینه حوادث، سرآمد در استان محسوب می‌شوند و از لحاظ ارتباطات نیز بسیاری از نقاط این مناطق، نقاط کور هستند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج