مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق اهواز گفت: در چند روز گذشته شاهد افزایش بیش از پیش مصرف بارشبکه برق در اهواز به دلیل افزایش دمای هوا بودیم.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، علیرضا شکر خدایی اظهار کرد: افزایش بار مصرف بیش ازحد از ظرفیت ترانسفوماتورها در فصل گرما باعث خاموشی برق خواهد شد.

وی ادامه داد: در چند روز گذشته تاکنون شاهد افزایش بیش از پیش دمای هوا به ویژه درساعت های پیک یا اوج مصرف - از ساعت 13 تا 17 و 19 تا 22 - در اهواز هستیم که باعث بالارفتن بار شبکه و افزایش مصرف برق شده است.

شکرخدایی افزود: به منظور پایداری شبکه و کاهش خاموشی ناخواسته برق در اهواز،از شهروندان تقاضا می شود در مصرف برق صرفه جویی کنند تا در فصل گرما شاهد خاموشی نباشیم.

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق اهواز اظهارکرد: خاموش کردن حتی یک لامپ اضافه در محل اقامت کمک بزرگی به سبک کردن بار شبکه خواهد کرد.

وی به شهروندان توصیه کرد: فعالیت های روزمره را در ساعت های اولیه صبح انجام دهند.

بر اساس گزارش هواشناسی با تقویت سامانه پرفشار جنب حاره ای از روز سه شنبه هفته جاری روند افزایش دما در برخی نقاط خوزستان تا 50 درجه سانتیگراد ادامه می یابد و اوج گرما روز چهارشنبه در اهواز، امیدیه و آبادان خواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج