در طرح ملی همای رحمت یک هزار و 250 سبد کالای مواد غذایی بین خانواده های نیازمند، بیماران خاص و ایتام با آغاز ماه مبارک رمضان در حال توزیع است.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، رئیس جمعیت هلال احمر اهواز با اعلام این خبر گفت: طرح ملی همای رحمت هرساله درماه رمضان همزمان با سایر نقاط کشور در اهواز اجرا می شود و در آن سبدهای غذایی و چند قلم کالای دیگر است توسط داوطلبان هلال احمر بسته بندی و به دست نیازمندان می رسد.

سید فتح اله هاشم نژاد بیان کرد:  این سبد کالا به ارزش یک میلیون و 500 هزار ریال بوده که هزینه تهیه این اقلام غذایی نیز به همت داوطلبان هلال احمر و توسط داوطلبان و خیران خوزستان تامین می شود.

رئیس جمعیت هلال احمر اهواز ادامه داد: باتوجه به برنامه ریزی صورت گرفته و کمک هایی که از خیران خوزستان جمع آوری شده است 21 سفره افطاری برای زنان بی سرپرست و بد سرپرست، خانه های سالمندان ،خانواده های زندانیان،معلولان، ایتام ، بیماران و همراهان آنها در بیمارستان ها در دستور کار جمعیت هلال احمر اهواز قرار گرفته است.

وی گفت: امسال با توجه به راه اندازی 17 خانه هلال در روستاها و مناطق حاشیه ای اهواز، کار شناسایی و توزیع اقلام توسط داوطلبان فعال این خانه ها انجام خواهد گرفت و تمرکز کمک ها نیز در مناطق حاشیه ای و روستاها خواهد بود.

وی ادامه داد: برای سه هزار و 200 نفر به صورت حضوری در ماه مبارک رمضان افطاری پیش بینی شده و یک هزار و 250 بسته غذایی نیز توسط داوطلبان هلال احمر بین خانواده های نیازمند در حال توزیع است.

وی گفت: درماه رمضان حدود 80 نفر از داوطلبان جمعیت هلال احمر اهواز برای حمایت از بیماران و نیازمندان مشارکت دارند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج